Nový web jsemvicnezmojenemoc.cz nabízí podporu nemocným i jejich blízkým

Ze světa členů

23. 5. 2023

Nezisková organizace PRO Gaudia spustila nový web www.jsemvicnezmojenemoc.cz. Funguje jako rozcestník a jeho úkolem je podpořit všechny, kteří se kvůli nemoci dostali do těžké životní situace, a to jak pacienty, tak i jejich blízké.

V jednotlivých sekcích – nemocný, pečující, paliativa a pozůstalý, jsou k dispozici přehledné seznamy organizací, které mohou v aktuální situaci nabídnout psychickou podporu a také praktické rady. Součástí webu jsou i články a rozhovory s odborníky nebo příběhy konkrétních pacientů. Jednou měsíčně na něm návštěvníci mohou využít i živý chat s některým z terapeutů.

„Jsem moc ráda, že nový web vznikl a věřím, že se stane užitečnou pomůckou. Nemocní lidé i jejich blízcí se kvůli dlouhé nemoci často cítí být na konci svých sil, a to nejen fyzických, ale i psychických. Potřebují podporu, aby měli sílu pokračovat dál. Ten, kdo ji potřebuje, získá na našem webu spoustu informací na jednom místě a nemusí se zbytečně vyčerpávat dalším hledáním,“ vysvětluje Pavla Doláková, ředitelka neziskové organizace PRO Gaudia.

Nový web poskytuje také bezpečný prostor pro sdílení příběhů a zkušeností z průběhu onemocnění, léčby nebo starosti o blízkou osobu. Dlouhodobá vážná nemoc nebo sdělení nepříznivé diagnózy dovede zamávat s psychikou nejen u nemocného, ale také lidí kolem něj. Vědomí, že někdo další prošel nebo prochází stejnou situací je velmi důležité pro posílení psychiky a získání další energie.

„Ve chvíli, kdy se nemoc stane součástí našeho života, soustředí se obvykle všichni jen na tělo. Kromě těla ale máme také duši, o kterou je třeba se také starat. Není sice vidět, ale bolet dokáže mnohdy víc než třeba zlomená noha. Pokud jsme v dobré psychické pohodě, zvládáme daleko lépe i fyzické nepohodlí nebo bolest a to se pozitivně projeví na našem přístupu k nemoci“ uzavírá Pavla Doláková.

Vznik webu podpořilo Ministerstvo zdravotnictví a také Magistrát hlavního města Prahy.


Zdroj: Nový web jsemvicnezmojenemoc.cz nabízí podporu nemocným i jejich blízkým. PRO Gaudia. Tisková zpráva

Související

Loono přivezlo z Bruselu prestižní ocenění EU Health Award 2021 za kampaň #prsakoule

Přejít na článek