Více knih, více radosti

3. 1. 2022

Štědré Giving Tuesday. V Albatros Media byl letos štědrý celý advent.

Na Giving Tuesday dělá Albatros radost knihami, letos chtěli ocenit školy. Slíbili, že z každého kraje vyberoue jednu, které věnují poukázku na nákup knih v hodnotě 10 000 Kč. Každý mohl nominovat školu svého srdce. Nominací přišlo 1 200 pro celkem 270 škol. V Albatros vybírali těch šťastných 14 podle počtu nominací i podle příběhů.

Bylo jim však líto odměnit jen takovou hrstku, podle nominací by si to zasloužily všechny školy – a také by to potřebovaly. Objevily se příběhy o nových knihovnách plných starých, potrhaných, neatraktivních knih. Obdivuhodná je invence vyučujících v organizaci čtenářských akcí – od nočního čtení ve škole po zřizování čtecích koutků či péči o knihobudky v okolí školy. V Albatros cítí s mladými knihomoly, kteří v jiných světech prožívají dobrodružství se svými oblíbenými hrdiny, teď čekají na nové příběhy a dojímají se u líčení zájmu vyučujících o čtenářský rozvoj svěřených žáčků.

V Albatros se proto rozhodli odměnit všechny školy. 160 škol, které obdržely více nominací a které knihy potřebovaly nejvíc, dostanou poukaz na knihy v hodnotě 1 000 kč. Zbývajících 100 dostane 40% slevu na knížky, kterou mohou využít až do konce školního roku.

V Albatros Media podporují čtení ve školách celoročně. Klub Mladého čtenáře umožňuje levnější nákup knih všem registrovaným školám a atraktivní formou seznamuje děti s knižními novinkami. Kromě čtení podporujeme i vzdělávání – Nadace Albatros pomáhá ve vzdělávání dětí ze sociálně znevýhodněných rodin a projekt talentify.me pomáhá dětem najít parťáky/vrstevníky pro společné učení i doučování.

Giving Books week v číslech:

  • 1 200 nominací
  • 260 škol
  • Kraje s nejvíce nominacemi: Moravskoslezský, Středočeský
  • Nejvyšší počet nominací pro školu: 150
  • Nejdojemnější nominace: Nominuji tuto školu, protože mají sto let staré knihy, roztrhané, nečitelné a rozpadá se jim knihovna. Kdyby byly knihy moderní, četlo by více dětí.

Zdroj: Adventní ohlédnutí za Giving Tuesday – Více knih, více radosti. Albatros Media. Tisková zpráva, 22. 12. 2021.

Související

Eduzměna se rozšiřuje, v dalších regionech podpoří změnu školství

Přejít na článek

Učíme žáky, ne předměty. Inspirace z cesty po Finsku a Estonsku

Přejít na článek