Den Země

22/4/2022

EARTH DAY EVERY DAY

Den Země se poprvé slavil už v roce 1970 jako celonárodní manifestace za životní prostředí v USA, a to ve snaze získat politickou podporu v otázkách životního prostředí. Už tenkrát bylo hnutí poháněné mladou generací. Poprvé se k oslavám připojilo na 20 milionů lidí. Den Země od té doby postupně pronikal i do ostatních zemí. Od roku 1990 se 22. duben jako světový svátek životního prostředí slaví také u nás.

A vy ho můžete aktivně oslavit společně s námi. Připravili jsme pro vás ve spolupráci se společností Unilever akci, na které společně s našimi členy přineseme návod na to, jak Den Země promítnout do našich každodenních aktivit. Chceme totiž slavit Den Země každý den!

KDY: v pátek 22. dubna 2022, od 9.30 do 11.30 hod.

KDE: Unilever, Voctářova 2497/18, 180 00 Praha 8-Libeň

V rámci inspirativního dopoledne vám představíme praktické tipy na udržitelné stravování, ekologickou domácnost, módu, nákupy a další činnosti, které udělají radost (nejen) naší planetě.

U příležitosti Dne Země ve spolupráci s výzkumnou agenturou Ipsos exkluzivně představíme novou studii o trendech ve stravování a veganství.

Symbolicky v tento den navíc společně otevřeme přihlášky do Cen SDGs 2022!

Registrujte se prostřednictvím online formuláře ZDE.

Akce je určena pro členy a partnery Asociace společenské odpovědnosti.