Jak podnikat udržitelně – ESG pro neziskovky, sociální podniky a malé/střední firmy | NROS

21/3/2023

Nadace rozvoje občanské společnosti vás zve na konferenci věnující se ESG. Kouzelná zkratka ESG v sobě snoubí harmonii sociálních a environmentálních principů v podnikání a reflektuje důležité hodnoty, na které by se nemělo zapomínat, jako jsou správné řízení, komunitní zájmy a/nebo ochrana životního prostředí.

Konferenci pořádá NROS, ve spolupráci s CIRAA a TESSEA. Partnerem konference je Česká spořitelna – sociální bankovnictví.

Sociální podniky a neziskovky mohou svým fungováním přinášet inspiraci ostatním, jak naplňovat sociální, environmentální a ekonomický rozměr podnikání. Co je udržitelné a zároveň proveditelné? Jak se vyvarovat greenwashingu a využít ESG jako nástroj marketingu? Lze se připravit a posílit svoji konkurenceschopnost? Pokud vás takové otázky také napadají, přijďte načerpat inspiraci a propojit se s dalšími na naší konferenci.
Pro koho je konference vhodná: pro manažery neziskovek a sociálních podniků, pro ty, kteří působí v oblasti legal & compliance, HR, vztahů s investory, nákupu, ochrany životního prostředí, marketingu, pro malé a střední firmy a pro novináře.
Program:
 9:00 – 12:00 – 7 příspěvků k tématu ESG (právní rámec, bankovní optika, marketing a komunikace, budoucí výzvy)
12:00 – 12:30 – pauza s občerstvením
12:30 – 13:10 – expertní panel A se 4 panelisty z praxe, zavádění a naplňování ESG v praxi
13:10 – 13:50 – expertní panel B se 4 panelisty z praxe, zavádění a naplňování ESG v praxi
13:50 – 14:00 – závěrečné shrnutí a zakončení akce
Program bude upřesněn a akcí vás provede Vojtěch Koval.
Těšit se můžete na vystupující z: CIRAA, IPSOS, TESSEA, 1. Valašská dílna, Modrý domeček, Kabinet CB, Federace nábytkových bank a reuse center, družstvo Texman, Kokoza, Pomoc Týn a mnoho dalších. Více informací ZDE.
KDY: 21. 3. 2023 (9 až 14h)
KDE: Sál České spořitelny v Rytířské 29, Praha 1