Společensky odpovědný netwoking | Mezinárodní den biologické rozmanitosti

22/5/2024

KDY: středa 22. května 2024, 8.00–14.00 hod.

TAM: Praha Na Knížecí – PENNY Radonice – Přírodní rezervace Milovice

ZPĚT: Přírodní rezervace Milovice – Fair & Bio pražírna – Praha Na Knížecí

Alespoň jednou ročně se společně se členy Asociace společenské odpovědnosti sejdeme na autobusovém nádraží, nalodíme se na palubu zeleného FlixBusu a vyrazíme na společný výlet. Kam to bude tentokrát? Do přírodní rezervace divokých koní v Milovicích. Kam také jinam, když jedeme u příležitosti Mezinárodního dne biologické rozmanitosti? Takový je cíl, ale mezizastávek bude několik.

Hned za Prahou nás čeká ukázka včelstva chovaného u centrály společnosti PENNY. Jak by vypadal svět bez včel a proč je důležité bojovat proti úbytku včelstva na zemi? Dozvíme se v krátké přednášce. Přímo v Milovicích se můžete těšit na komentovanou prohlídku samotným zakladatelem rezervace Daliborem Dostálem. Ukáže nám, jak se bývalý vojenský výcvikový prostor proměnil v domov hned tří druhů kopytníků – divokých koní, zubrů evropských a praturů, i jaký význam má rezervace pro okolní přírodu.

Po cestě zpět se zastavíme do sociální podniku Fair & Bio pražírny, podíváme se na její provoz a kvízem s Fairtrade Česko a Slovensko si připomeneme základní principy fairtrade. 

Na cestu jsme vám společně s PENNY připravili zdravou svačinku, nic víc nebude potřeba.

Chcete se přidat? Registrujte se prostřednictvím formuláře ZDE.

Pozvánka je učena pouze pro členy a partnery Asociace společenské odpovědnosti (pro jednoho zástupce za organizaci).

Akce se koná za podpory České krajiny, Fair & Bio pražírny, FlixBus a PENNY.