Ceny letí nahoru, Rohlik.cz však zlevňuje díky privátním značkám a spolupráci s lokálními farmáři

27. 4. 2022

Dle Českého statistického úřadu vzrostly spotřebitelské ceny u položek bydlení, doprava a potraviny oproti loňskému únoru o více než 11 %. Meziroční růst cen zrychluje od loňského července, tedy již 9 měsíců v řadě. Proto online supermarket Rohlík.cz pokračuje v úsilí přinášet cenově dostupnější sortiment v nekompromisní kvalitě a umožňuje tak zákazníkům ušetřit čas i peníze spojené s dojížděním za nákupy.

Svět se od počátku pandemie a války na Ukrajině zásadně změnil. Rostou ceny i nezaměstnanost a státy i firmy mění strategii na výraznější ekonomickou soběstačnost a udržitelnost. Rohlík se na tyto aspekty prozřetelně zaměřoval už od svého založení a nyní se mu přístup takzvaného „podnikání okolo komína“, tedy spolupráce s farmáři a výrobci působícími v blízkosti distribučních center Rohlíku, začíná ještě více vyplácet. Olin Novák, CEO Rohlik.cz, k tomu říká: „Udržitelnost a podpora lokálních farmářů a českých výrobců byly vždy v DNA Rohlíku. Oboje ale nyní nabylo ještě větší důležitosti. Díky tomu dokážeme našim zákazníkům nabídnout farmářské výrobky za ceny těch z velkovýroby a privátní značky áčkové kvality za nejnižší ceny na trhu. Naším cílem je totiž neustoupit z našeho standardu božího jídla a božích služeb pro každého. A pozitivně na to reagují i naši zákazníci.“

Zde jsou důvody, proč je nákup na Rohlik.cz výhodnější a udržitelnější

  • Farmářské a BIO produkty za cenu konvence

Cílem Rohlíku je, aby podíl českých produktů v jeho celkovém sortimentu trvale rostl, cesta z farmy ke dveřím zákazníka byla co nejkratší a kvalita vždy stála na prvním místě. Nyní vytahuje Rohlík další eso z rukávu: Od jara do podzimu bude nabízet farmářské výrobky, ale za cenu jako by pocházely z velkovýroby. To je možné jen díky dlouhodobě dobře nastavené spolupráci a programu Rohlík pomáhá farmářům! Zákazníci tak v sezoně zakoupí vždy lokální a vysoce kvalitní produkty (například farmářské maso, různé druhy zeleniny, BIO sýry a jogurty), ale přitom za ceny srovnatelné s potravinami pocházejícími z velkovýroby. Rohlík tak chce umožnit svým zákazníkům, aby poznali poctivé farmářské produkty, které by si za jiných okolností zřejmě nekoupili.

  • Skvělá cena, privátní značky aneb boží jídlo za konkurenceschopné ceny

Rohlík se ale nesoustředí pouze na farmářský sortiment. Pod označením Yes Mania nabízí své privátní značky, které zákazníkům umožňují vybrat si z více než 150 produktů za nejnižší ceny. Mezi privátní značky, které pokrývají segment nejlevnějších produktů, patří mléčné výrobky Miil, kávy Ubomi, uzeniny Dacello, lahůdky Pappudio a papírová hygiena Moddia. Navíc si zákazníci mohou vybrat z více než 40 položek pečiva z Rohlíkovy pekárny. Všechny řady splňují kritérium vysoké kvality za nejlepší možnou cenu ve své kategorii. V kategorii Skvělá cena Rohlík.cz navíc srovnává každý den stovky položek s konkurencí tak, aby zákazník na Rohlíku neplatil ani o korunu více než v supermarketu.

  • S nákupem na Rohlik.cz šetří zákazník pohonné hmoty i čas

Za velkými nákupy je třeba dojíždět autem. Pokud při dnešních cenách pohonných hmot jezdíte jednou týdně do 10 km vzdáleného obchodu, ke každému nákupu musíte připočíst ještě 60 korun navíc jen za dopravu. Zdá se to málo? Za jeden rok se tato částka vyšplhá na více než 3 000 Kč. Pokud ale nakupujete s Rohlíkem, tak je cena dopravy stále 0 Kč. Právě díky současným cenám pohonných hmot tak nakupování s Rohlíkem nikdy nebylo výhodnější a s každým nákupem ušetříte minimálně 60 Kč. Navíc je tu i ekologický bonus: Kurýr za svou jednu cestu doručí průměrně 13 nákupů. Zákazníci Rohlíku tak nejen že výrazně ušetří za dopravu, ale šetří i planetu. Většinu rohlíkovské flotily totiž tvoří CNG vozy s trojnásobnou úsporou emisí a zbylých 40 představují elektroauta. Rohlík má zkrátka velké ekologické ambice a posouvá je neustále kupředu.

  • Nákupní koš má zákazník pod kontrolou

Další výhodou online nákupu potravin na Rohlik.cz je to, že má zákazník obsah a hodnotu svého nákupního koše neustále pod kontrolou. Může tak snadno plánovat a upravovat nákupní seznam podle svého aktuálního rozpočtu.


Zdroj: Ceny letí nahoru, Rohlik.cz však zlevňuje díky privátním značkám a spolupráci s lokálními farmáři. Rohlik.cz. Tisková zpráva, 26. 4. 2022.

Související

Jarní kolo Sbírky potravin vyneslo rekordních 495 tun zboží pro potřebné

Přejít na článek