Aperio – Společnost pro zdravé rodičovství

Nezisková organizace Aperio je tu přes 22 let pro rodiče a jejich děti. Provází rodiče ve všech fázích jejich životní cesty. Věnuje se jak nastávajícím rodičům a jejich přípravě na porod a rodičovství, tak rodičům v náročných životních situacích, kterým nabízí psychologickou a právní pomoc ve formě bezplatné Poradny pro mámy a táty.

Pro přetížené sólo rodiče a rodiny procházející rozchodem vede podpůrné programy zaměřené na osobní restart a udržení zdravé rodiny. Nabízí preventivní program PREP 8.0 pro páry s cílem budování spokojeného vztahu.

Aperio nezapomíná ani na děti. Skrze své programy pomáhá budovat pevné rodinné zázemí. Motivuje a učí rodiče komunikaci s dětmi během krizových situací, aby u nich našly oporu, kterou tolik potřebují.

“Rodičovství je jedna z nejkrásnějších a nejsmysluplnějších životních rolí. Ne vždy je však snadné. Na naši poradnu se obrátí průměrně 4 000 rodičů ročně. Publikujeme aktuální informace, poskytujeme odborné poradenství, nasloucháme, jsme jejich průvodci. Mezi jasné cíle Aperia patří šíření osvěty o postavení rodičů a sólo rodičů k veřejnosti a státním institucím a zlepšení jejich postavení ve společnosti.”
#nejstevtomsami #linkapromamyataty #mamyzaaperio