Sue Ryder

Sue Ryder je nezisková organizace, která působí v Česku od roku 1998. Po celou dobu existence sbírá zkušenosti a hledá cesty, jak seniorům a jejich blízkým co nejlépe pomáhat ve chvílích, kdy stáří začíná přinášet starosti. Tým Sue Ryder tvoří odborníci na stáří z mnoha profesí. Ctí jedinečnost každého člověka, pracují s životními příběhy klientů, respektují jejich zvyklosti i rozhodnutí, věnují jim láskyplnou péči, zájem, čas a nabízejí opravdu komplexní pomoc.

Tato nezisková organizace se také snaží navrhovat řešení v legislativě, jak se postarat o staré lidi.  Sdílí zkušenosti se studenty, organizacemi a profesionály. Usiluje o to,  aby v ČR mohl každý důstojně zestárnout.

Sue Ryder provozuje v Praze sedm dobročinných obchodů, jejichž základním principem je prodej darů. Jejich moto zní: Jeden daruje – Druhý kupuje – Všichni pomáhají.

Veškeré zboží, které zde prodávají, jsou dary lidí, kteří přemýšlí o tom, jak stále kvalitním a zachovalým věcem dát další život. Dary jsou přijímají přímo v obchodech, nebo si je mohou vyzvednout i u vás doma. Ve spolupráci s firmami pořádají také firemní sbírky.

Nejvíc darů přichází ze šatních skříní a tvoří tak největší podíl prodeje. Ročně obchody pošlou zpátky do oběhu víc jak 30 000 kusů oblečení, dárkových předmětů, knih nebo hraček a zisk z činnosti obchodů přispívá k prošlapávání nových cest v oblasti péče o seniory.

Sue Ryder může pomáhat seniorům a jejich blízkým díky podpoře dárců.

WWW.SUE-RYDER.CZ
WWW.NEZTRATITSEVESTARI.CZ