Edenred

Edenred je světovým lídrem v transakčních řešeních pro firmy, zaměstnance a obchodníky. Již od svého založení v roce 1962 je jejím cílem vytvořit lepší svět a zvýšit kvalitu života. Díky stravenkám Ticket Restaurant přispěl k demokracii zaměstnanců při volbě jejich oběda a i další produkty a služby jsou navrženy pro kvalitnější život.

V České republice, kde Edenred působí již přes 20 let, je nad rámec globálních CSR projektů aktivní i v několika lokálně společensky odpovědných projektech, které se zaměřují na zvyšování informovanosti o důležitosti nutričně zdravé stravy a také pohybu: https://www.praceazivot.cz/. Dále je pak součástí Evropského programu FOOD (boj proti obezitě prostřednictvím nabídky a poptávky), iniciovaný v roce 2009 společností Edenred. Cílem tohoto veřejno-soukromého konsorcia je poskytnout odpovědi na rostoucí problém obezity. Program sdružuje veřejné orgány, odborníky na výživu a výzkumné pracovníky na univerzitě aby zlepšili výživovou kvalitu jídel nabízených zaměstnancům během přestávky na oběd.

Skupina Edenred spojuje jedinečnou síť 44 milionů zaměstnanců, 770 000 společností a veřejných institucí a 1,5 milionu přidružených obchodníků. Působí ve 45 zemích světa.