Heureka

Heureka je největší nákupní rádce a cenový srovnávač na českém a slovenském internetu. Měsíčně Heureku navštíví více než 4,2 milionu reálných uživatelů (NetMonitor) a patří tak stabilně mezi 10 nejnavštěvovanějších webů v Česku. Zákazníci na Heurece vybírají a srovnávají nabídky produktů z více než 38 000 internetových obchodů. Heureka pomáhá lidem nakupovat jednoduše, bezpečně a s přehledem. Heureka je součástí Heureka Group, skupiny srovnávačů 9 zemí střední a východní Evropy.

Heureka značuje kvalitní a spolehlivé e‑shopy – na základě zkušeností miliónů nakupujících uděluje e‑shopům certifikáty Ověřeno zákazníky a každoročně vyhlašuje vítěze soutěže ShopRoku. Cílem Heureky je zákazníkům zjednodušit a zrychlit online nakupování, pomoci s výběrem správného produktu a s nákupem ve spolehlivém e‑shopu.

Ochrana životního prostředí, udržitelná spotřeba, společenská odpovědnost za planetu, to jsou témata, která společností rezonují v mnohem větší míře než kdy předtím. Proto se spojila Heureka, Komerční banka, společnost Visa a Asociace společenské odpovědnosti a v roce 2021 představila společný projekt „Udržitelný e‑shop“. Smyslem projektu je podpořit a motivovat e‑shopy, které se snaží o udržitelný provoz a myslí na dopady svého podnikání. Každý e‑shop zapojený do projektu musí projít sebehodnotícím dotazníkem, který zohledňuje všechny ESG principy. Udržitelnost e‑shopu je pak zviditelněna na Heurece pro všechny zodpovědně nakupující zákazníky. Více na https://www.udrzitelnyeshop.cz