Home for Trees

Home for Trees je ekologicko-lesnická organizace, která od roku 2019 sází v ČR nové biodiverzní lesy odolnější vůči změnám klimatu, podle zásad sázení a hospodaření v lesích přírodě blízkým způsobem evropské organizace Pro Silva Bohemica, které je členem. Je také členem celosvětové sítě Plant For The Planet a spolupracuje s Živá voda na návratu vody do krajiny.

Tým Home for Trees je složen z lesních odborníků a špiček české ekologie a lesnictví a kromě sázení nových zdravějších lesů se tým specializuje také na vzdělávání dětí spoluprací se základními a středními školami v ČR.

Veškerá činnost organizace Home for Trees je zcela transparentní a dohledatelná nejen podle fotodokumentace a videí, ale také podle GPS polohy zasazených stromů na webu organizace.

Sází po celé České republice, vlastnoručně zasadila k prosinci 2023 již přes 120 000 převážně listnatých stromů, vzdělala v lesní pedagogice 417 dětí ze ZŠ a studentů ze SŠ a uspořádala teambuldingy pro firmy jako je ČSOB, Alza, Zentiva, Lenovo, Western Digital, Forvia Faurecia a mnoho dalších.

Home for Trees chová velkou úctu k přírodě a v tomto naladění propojuje firmy, dobrovolníky, děti a majitelé lesů ve smysluplné činnosti. Její sázecí akce nejsou sázením stromů na výkon a počet, ale přátelským happeningem s podobně naladěnými lidmi, kde přirozeně vzniká prostor pro zajímavé rozhovory, přátelské posezení u ohně a nové začátky pevnějších vztahů. Jde hlavně o respektující propojení se silou přírody, která člověka otvírá, hojí a harmonizuje.

Sázecí akce Home for Trees jsou příjemným workshopem, přednáškou, posilovnou těla i ducha, rautem, terapií, seznamkou, relaxem a život měnícím zážitkem v jednom.

Slogan Home for Trees zní: „Jdeme cestou vědomého přístupu nejen k přírodě a spojujeme lidi.“ a k tomu Vás tato organizace srdečně také zve…