Dny dobrovolnictví Moravskoslezského kraje proběhnou tento víkend v ostravské Zoo

16. 9. 2021

Regionální dobrovolnické centrum Moravskoslezského kraje (RDC MSK), které provozuje organizace ADRA, pořádá 17. a 18. září Dny dobrovolnictví MSK. Akce, kterou o víkendu uvítá ostravská Zoo je určena široké veřejnosti. Návštěvníci Zoo tak budou mít jedinečnou příležitost seznámit se s činností dobrovolníků a dobrovolnických organizací v kraji. RDC MSK představí možnosti dobrovolnictví v různých oblastech našeho života i konkrétní organizace, které s dobrovolníky pracují.

Dny dobrovolnictví MSK probíhají letos poprvé a hlavním cílem akce je propagovat dobrovolnictví jako přirozenou součást našeho života. „Chceme navázat na obrovskou vlnu solidarity, která se vzedmula v době pandemie. Pokud nám tato doba přinesla něco pozitivního, tak to je určitě zvýšený zájem o dobrovolnictví. Chceme lidi podpořit v tom, aby se stali dobrovolníky. Tato akce dává unikátní příležitost všem, kteří o dobrovolnictví teprve uvažují, ale neví, jak začít a na koho se obrátit. Každý máme nějakou dovednost, kterou můžeme jako dobrovolníci uplatnit. Ať už při pomáhání seniorům, dětem, zdravotně postiženým nebo třeba v ekologii, ve sportu či kultuře nebo například v Zoo,“ říká vedoucí RDC MSK – Dagmar Hoferková.

Na akci se rovněž představí organizace, které s dobrovolníky dlouhodobě pracují a přivítaly by nové. Jedná se například o organizaci S.T.O.P., Slezskou diakonii, Elim Opava, či Fakultní nemocnici v Ostravě. Svůj dobrovolnický program bude prezentovat i Zoo Ostrava.

Příští týden, a to 23. 9. 2021 RDC MSK pořádá další zajímavou akci – Den otevřených dveří s podtitulem Mimořádné události a spolupráce obcí, integrovaného záchranného systému, neziskových organizací a dobrovolníků. Jak probíhala pomoc po ničivém tornádu na Jižní Moravě? Jak se organizuje spolupráce dobrovolníků při mimořádných událostech? Jak vůbec mohou pomoci neziskové organizace obcím zasaženým povodněmi nebo tornádem? O těchto tématech budou diskutovat: mjr. PhDr. Dagmar Fišerová (HZS MSK), Bc. Kristýna Velvéthy (ADRA Ostrava), Bc. David Tichý (Krizové centrum Ostrava), Mgr. Josef Koláček (ADRA ČR). Program začíná již od 9 hodin pro odbornou veřejnost, a od 11 do 13 hodin pro širokou veřejnost.

Regionální dobrovolnické centrum Moravskoslezského kraje vzniklo, stejně jako dalších 10 regionálních dobrovolnických center po celé republice, v roce 2020 s cílem zvýšit povědomí o dobrovolnických příležitostech a podpořit rozvoj dobrovolnictví v kraji.


Zdroj: Dny dobrovolnictví Moravskoslezského kraje proběhnou tento víkend v ostravské Zoo. ADRA o.p.s. Tisková zpráva, 14. 9. 2021.

Související

Společně pro elektromobilitu. Nošovický Hyundai poskytne Konu Electric bartošovické záchranné stanici

Přejít na článek

Dva roky po tornádu vzniká unikátní výzkum o vzájemné spolupráci

Přejít na článek