EY Podnikatelem roku 2021 se stal Tomáš Čupr

2. 3. 2022

Prestižní titul EY Podnikatel roku 2021 České republiky získal Tomáš Čupr, zakladatel a majitel společnosti Rohlik Group, největšího online prodejce potravin v České republice. Nezávislá porota ocenila mimo jiné také jeho přístup k udržitelnému podnikání, technologiím i nadstandardnímu servisu, který zákazníkům poskytuje. Kromě Česka působí také v Rakousku, Německu a Maďarsku a jeho služby využívá již více než 850 tisíc zákazníků. Soutěž EY Podnikatel roku se v České republice koná již podvaadvacáté, letošnímu ročníku dominovaly především nejmodernější technologie a celospolečenská prospěšnost včetně udržitelného přístupu k podnikání.

Vítěze vybrala jako každoročně nezávislá porota složená převážně z národních vítězů minulých ročníků soutěže EY Podnikatel roku. Ta vyzdvihla především vysoký standard kvality služeb Rohlik Group, za nímž stojí motto jejího majitele: „Nejdřív láska, potom peníze“. Právě maximálně profesionální, a přitom přátelský servis, který svým klientům poskytuje, jsou klíčem k úspěchu, který Tomáši Čuprovi umožnil obstát v tak náročném a rychle se vyvíjejícím segmentu, jakým je online prodej potravin a dalšího rychloobrátkového zboží.

„Je to obrovské uznání práce nejen mojí, ale i celého týmu. Ačkoliv my v Rohlíku řešíme primárně spokojenost našich zákazníků a na žádná velká vyznamenání si tolik nepotrpíme, tak je skvělé vidět a vědět, že si naší práce někdo cení. To nás pochopitelně velmi těší,” uvedl vzápětí po slavnostním vyhlášení na pražském Žofíně držitel titulu EY Podnikatel roku 2021 České republiky Tomáš Čupr.

Rohlik.cz v českém online světě potravin zaujímá 80% podíl na trhu, vloni zaznamenal rekordní 60% růst. Tomáš, který po úspěchu na zahraničních trzích neskrývá ambici vytvořit z Rohlik Group významného panevropského retailera a dostat se do limitu jedné hodiny pro doručení objednávky i ve velkých městech, chce zároveň inspirovat ostatní a přál by si, aby v jeho stopách šly další firmy, pro které by byl zákazník vždy na prvním místě.

„Dvaadvacátý ročník soutěže EY Podnikatel roku představil historicky nejvíce podnikatelských osobností, z hlediska oborů dominovaly moderní technologie. Velmi mě těší, že většina podnikatelů klade velký důraz na udržitelnost podnikání, což je oproti předchozím letům novinka,“ řekla Martina Kneiflová, vedoucí partnerka EY v České republice, a dodala: „Jsem přesvědčena, že Tomáš Čupr bude skvěle reprezentovat Českou republiku na celosvětovém finále v Monte Carlu a že jeho příběh osloví mezinárodní porotu stejně jako tomu bylo v tuzemsku.“

Letošními finalisty soutěže a kandidáty na titul EY Podnikatel roku 2021 České republiky se na základě rozhodnutí poroty dále stali:

  • Daniel Večeřa, Petr Res – HP TRONIC
  • Simona Kijonková – Packeta Group
  • Martin Cígler – Solitea, a.s.
  • Jaromír Opatrný – WELL PACK s.r.o.

Vedle hlavního ocenění se jako každoročně vyhlašovali vítězové i v dalších kategoriích:

EY Technologickými podnikateli roku 2021 se stali Jan Jakůbek a Jan Sohar ze společnosti ADVACAM s.r.o.

Trofej EY Začínajícího podnikatele roku 2021 získali Martin Dienstbier a Václav Navrátil ze společnosti DIANA Biotechnologies, s.r.o.

Od roku 2006 společnost EY uděluje také cenu za společensky prospěšné podnikání. Letošním držitelem titulu EY Společensky prospěšný podnikatel roku 2021 se stala Kateřina Vacková ze společnosti Loono.

Pošesté v historii soutěže byla tento rok udělena i Cena České televize – Podnikatelský přínos kultuře a umění, kterou získali Rudolf a Renata Kasperovi ze společnosti KASPER GROUP s.r.o.

Cenu čtenářů MF DNES a iDNES.cz za Nejlepší podnikatelský příběh roku 2021 obdrželi Jiří Kůs a Lucie Konečná ze společnosti nanoSPACE s.r.o.

Tak, jako v předchozích letech, i Tomáš Čupr bude co by vítěz národního finále reprezentovat Českou republiku v celosvětovém klání této prestižní soutěže, jež vyhlásí letošního držitele ceny EY Světový podnikatel roku v červnu 2022 v Monte Carlu. Zde bude český zástupce bojovat spolu s ostatními národními vítězi z padesáti čtyř zemí světa.

Partneři soutěže EY Podnikatel roku 2021

Oficiálním vozem soutěže EY Podnikatel roku 2021 je BMW Czech Republic s.r.o. Hlavním partnerem soutěže je Česká spořitelna a.s. Partnerem soutěže je společnost SAP. Hlavním spoluorganizátorem je deník MF DNES a iDNES.cz. Hlavním mediálním partnerem je Česká televize, mediálními partnery soutěže jsou magazín Forbes a Seznam Zprávy. Soutěž podporují agentura CzechInvest a Asociace společenské odpovědnosti. Soutěž se koná pod záštitou Hospodářské komory České republiky.


Zdroj: Tomáš Čupr, zakladatel a majitel společnosti Rohlik Group, se stal EY Podnikatelem roku 2021 České republiky. Ernst & Young s.r.o. Tisková zpráva, 1. 3. 2022.

Související

Zaměstnávání žen na částečné úvazky: situace se lepší jen málo, Česko výrazně zaostává

Přejít na článek

Jak udržitelně restartovat Česko? Druhý ročník konference Bold Future ukáže nezbytné kroky

Přejít na článek

Westfield Chodov získal už počtvrté prestižní certifikaci BREEAM. K „nejzelenějším“ budovám Česka patří od roku 2012

Přejít na článek