Firemní dobrovolnictví s Adrou v roce 2023

Ze světa členů

19. 2. 2024

Dobrovolnictví má mnoho různých podob. K tisícům dlouhodobých ADRA dobrovolníků a dobrovolnicím, kteří za osamělými seniory či dětmi do dětských domovů dochází pravidelně, se připojuje stále větší skupina zájemců, kteří dobrovolnictví zažívají v rámci firemního dobrovolnictví. Setkáních, kterým říkáme Dobrodny, se v uplynulém roce účastnilo 475 firemních dobrovolníků v rámci 60 akcí.

Některé firemní týmy uvítají možnost zkrášlit zahrady a okolí domovů pro seniory, upravit louku pro hippoterapii, pomohou se stěhováním v dětském domově, otevřením ADRA obchodu, a to vše v rámci manuální pomoci. Jiní se těší ze společně stráveného času s dětmi či seniory na procházce po okolí, povídáním, hraním stolních her, vyjdou společně do kina, nebo si zazpívají a opečou buřtíky při táboráku.

Úsměvy, pohupování do rytmu, ale i slzy dojetí, a nakonec společný zpěv a potlesk byly dokonalým završením našeho dobrovolnického dne, který jsme měli možnost strávit s týmem @dm drogerie markt v příjemném prostředí českobudějovického Domova pro seniory Máj. Založili jsme nové záhony pro levandule a rybíz, vypleli předzahrádky pro odpočinkové posezení, přinesli domácí bábovku, perník a slané pečivo ke kávě a čaji. Odpoledne jsme se pak setkali s milými obyvateli domova a úžasným personálem a společně si za doprovodu harmoniky zazpívali. Tento nezapomenutelný zážitek byl pro nás velmi obohacující a inspirující. Všichni jsme se shodli na tom, že zapojení se do dobrovolnických aktivit nám dává smysl, a proto se rádi znovu zúčastníme,“ tým dm drogerie markt, České Budějovice.

A jak Dobrodny vnímají samotná sociálně-zdravotnická zařízení? Pro zaměstnance a především klienty našeho Centra se jedná o vítané zpestření každodenního života v Centru. Možnost poznat a popovídat si s novými lidmi je pro naše klienty stejně důležitá a obohacující jako pro každého z nás. Dobrovolnictví má velký smysl a pevně věříme, že těší nejen naše klienty, ale také samotné dobrovolníky,“ Andrea Bartošová, pracovnice v Centru pro zrakově postižené Chrlice v Brně.
Firemní dobrovolnictví celkově přispívá k soudržnosti týmu, loajalitě k zaměstnavateli a zdravému upevnění firemní kultury. Po Dobrodnech vyjadřují spokojenost a radost z akce nejen ti, pro které byla určena – senioři či děti, ale také zaměstnanci domovů a samotní zaměstnanci.

Zdroj: Firemní dobrovolnictví s Adrou v roce 2023. ADRA. Tisková zpráva

Související

Mobilní aplikace DOBROKRUH: Společně na jednom místě pro dobro

Přejít na článek

Čtvrtý adventní týden v aplikaci Magenta Moments věnuje T-Mobile dobročinnosti

Přejít na článek