Nevydané polévky získají sociálně potřební spoluobčané

Ze světa členů

8. 2. 2024

Vedení Kolejí a menz Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích (KaM JU) se nově rozhodlo navázat partnerství s Charitou České Budějovice, v rámci kterého předává přebytky nevydaných polévek z menzy JU sociálně potřebným osobám.

Přestože již dříve učinilo vedení KaM JU opatření zabraňující plýtvání, vznikají při činnosti menzy JU z objektivních provozních důvodů každý den přebytky uvařeného jídla. Proto se už v listopadu loňského roku ředitelka KaM JU Bedřiška Karasová dohodla na spolupráci s ředitelem Charity České Budějovice Mgr. Františkem Nestávalem. Charita České Budějovice v rámci své činnosti poskytuje také pomoc sociálně potřebným osobám, jejíž součástí je právě poskytování stravování.

„V praxi to znamená, že naši zaměstnanci každý všední den připraví nevydanou polévku do vhodných převozních nádob umožňujících transport polévky při teplotě min. 60 stupňů Celsia za dodržení všech hygienických standardů. Následně pracovníci charity polévku vyzvednou a vydají potřebným, kteří přijdou odpoledne od 2 hodin na výdejní místo Charity České Budějovice v Riegrově ulici,“ upřesňuje spolupráci Bedřiška Karasová, ředitelka KaM JU.

S navázaným partnerstvím jsou po více než dvou měsících spokojeny nejen oba subjekty, ale především lidé v nouzi, kteří této služby pravidelně využívají a kteří ji vítají především v těchto chladných měsících. Nemluvě o chvále na kvalitu a chuť připravovaných polévek, kterou každý všední den slýchávají od strávníků zaměstnanci charity.

Od listopadu 2023 se v rámci této společensky prospěšné spolupráce vydalo už více než 1 000 porcí polévek, které by jinak přišly vniveč. Předchází se tak plýtvání jídlem a zároveň to pomůže těm, kteří to nejvíce potřebují. To samozřejmě vše za dodržení veškerých hygienických standardů.


Zdroj: Nevydané polévky získají sociálně potřební spoluobčané. Jihočeská univerzita. Tisková zpráva

Související

Tesco slaví 5 let úspěšného úsilí v oblasti snižování potravinového odpadu

Přejít na článek

Inovace, trendy v udržitelném stravování a potravinářské novinky. Nenechte si ujít konferenci New Food Forum

Přejít na článek

Freshbar UGO nově občerstvuje cestující na Hlavním nádraží v Praze

Přejít na článek