Hledá se inspirativní osobnost roku 2023

30. 1. 2023

Nadace Krása pomoci opět hledá inspirativní osobnost roku a vyhlašuje Beauty of Help Award 2023. Beauty of Help Award je čestný titul udělovaný každoročně osobnostem, které jsou i ve vyšším věku aktivní a inspirují ostatní napříč generacemi a obory, či jsou inspirací svými občanskými postoji. Cílem je podpořit diskuzi na téma respektování stáří ve společnosti. V minulých letech ocenění převzali například Marta Kubišová, Jiří Kylián a Karel Gott.

Lidí, ke kterým můžeme vzhlížet, je kolem nás mnoho. Nadace Krása pomoci na ně chce upozornit svým oceněním a vyzývá tak veřejnost k nominacím na Beauty of Help Award 2023. Ocenění může být uděleno pouze občanovi České republiky, který dosáhl věku nejméně 70 let. Tuto podmínku jsme stanovili v loňském roce, kdy jsme také vytvořili nový formát předávání ceny,” vysvětluje ředitelka Nadace Krása pomoci Soňa H. Morawitzová. Chceme ukázat, že stáří má ve společnosti své důstojné místo a že lidé ve vyšším věku nám rozhodně mají co nabídnout,” říká ředitelka.

Prvním držitelem ceny byl v roce 2018 Pierre Richard. Cena byla předána také zpěvákovi Karlu Gottovi, mecenášce Medě Mládkové, tanečníkovi Jiřímu Kyliánovi a zpěvačce Martě Kubišové. Právě poslední jmenovaná si cenu přebrala v loňském roce na slavnostním galavečeru v rezidenci primátora Prahy. Musíme se mít rádi a nesmíme si závidět,” uvedla ve své děkovné řeči. Ocenění jí porota udělila mimo jiné za celoživotní osobní statečnost a věrnost národu, pro který představovala útěchu a naději. V roce 2022 jsme poprvé kromě ocenění Beauty of Help Award udělovali také čestná uznání pro nominované do užšího výběru a také Cenu veřejnosti,” dodává Morawitzová.

První nominaci podává široká veřejnost prostřednictvím online formuláře. Do užšího kola pak nominované vybírá odborná porota, která také uděluje čestný titul Beauty of Help Award. Letos porota zasedne ve složení:

Eva Zažímalová, předsedkyně Akademie věd ČR

Vladimíra Dvořáková, ředitelka Masarykova ústavu vyšších studií ČVUT

Ondřej Vlček, prezident Gen Digital, filantrop

Eva Lustigová, předsedkyně správní rady Nadačního fondu Arnošta Lustiga

Lucie Vidovičová, socioložka, Masarykova univerzita

Klára Šplíchalová, výkonná ředitelka Fóra dárců

Za Nadaci Krása pomoci Taťána Kuchařová, zakladatelka Nadace Krása pomoci a předsedkyně správní rady

O Ceně veřejnosti pak rozhoduje veřejnost opět v online hlasování na webu Nadace.

Nominační formulář najdete ZDE, nominovat můžete až do 20. února 2023.


Zdroj: Hledá se inspirativní osobnost roku 2023. Nadace Krása pomoci. Tisková zpráva. 19. 1. 2023.

Související

Pojďte se s Metropolitní univerzitou Praha vrátit k přírodě a pravidelnému pohybu

Přejít na článek

Výtěžek vánoční sbírky od T-Mobile podpoří aktivní život seniorů

Přejít na článek