MALFINI už recykluje i bavlnu

Ze světa členů

29. 8. 2023

Recyklovaný polyester již dnes nikoho nepřekvapí, ale recyklovaná bavlna? Ta je stále raritou! V novém revolučním tričku Basic Recycled představuje firma MALFINI, středoevropský lídr v reklamním textilu, příběh o proměně a důležitosti našich každodenních rozhodnutí.

Revoluční tričko Basic Recycled v nestárnoucí černé a bílé variantě je střihově stejný produkt jako tradiční must have kousek – BASIC, který je vlajkovou lodí firmy. Jeho výjimečností je však 30procentní podíl mezinárodně certifikované recyklované bavlny, což nabízí málokterý konkurent. Tričko s recyklovanou bavlnou tak doplňuje stávající kolekci produktů vyráběných z recyklovaných PET lahví.

Použitá recyklovaná bavlna pochází z postindustriálního textilního odpadu – zbytky látek, ořezky, zbytky příze z výroby. Vlákna získaná z těchto zbytků se společně s novými vlákny spředou do přízí, které se použijí pro výrobu plošných textilií. Díky tomu snižuje MALFINI množství materiálu, který by jinak skončil jako nepotřebný a nevyužitý odpad.

Ústecká firma MALFINI se tak svým krokem znovu přiblížila k vytčenému cíli: být nejen evropským lídrem v reklamním textilu, ale především být v daném oboru lídrem v udržitelnosti a zachovávat principy cirkulární ekonomiky. GRS certifikát, který recyklované produkty MALFINI mají, je nejpřísnější mezinárodní osvědčení pro recyklát, sleduje celý dodavatelský řetěz, nároky nejen na materiál, způsob výroby, ale i nároky etické a sociální.


Zdroj: MALFINI už recykluje i bavlnu. MALFINI. Tisková zpráva

Související

Ohlédnutí za Cenami SDGs: V roce 2017 promluvil světově uznávaný ekonom a oceňoval se soukromý i veřejný sektor

Přejít na článek

Železnice bez plastů: Správa železnic se startupem Lokni začnou instalovat automaty na filtrovanou vodu. Cestující budou mít denně půl litru zdarma

Přejít na článek