Pečujte o své tělo i domácnost udržitelně

4. 8. 2021

Na český trh přišla nová značka ekologických produktů pro udržitelnou péči o domácnost i tělo! Slovinská značka ekologických lahví EQUA přišla s inovativní řadou EQUA CARE. Obsahuje pěnová mýdla, sprchové gely nebo prostředky pro péči o domácnost.

EQUA CARE používá jen čistě přírodní složky – bezpečné pro vaši pokožku i pro vaši domácnost. Vonné směsi obsahují přírodní esenciální oleje, extrakty a 100% přírodní ingredience, které za sebou nezanechávají pocit umělého pachu. Myšlenka EQUA CARE vychází z faktu, že 90 % objemu běžných prostředků tvoří voda.

Když se rodila řada EQUA CARE, myslelo se na celý životní cyklus produktů. Od výroby a dopravy až po spotřebu za sebou zanechávají minimální možnou stopu. “Základem řady jsou opakovaně plnitelné dávkovače, ve kterých si zákazník sám ředí zakoupenou práškovou směs s vodou,” říká Pavel Houser, majitel e-shopu MojeEqua.cz a výhradní dovozce značky do ČR.

Nová technologie také významně snižuje uhlíkovou stopu při přepravě. Na výrobu dávkovačů jsou ze 100 % využívány recyklované PET lahve, ve výrobním procesu tedy nevznikají žádné nové plasty. Používáním doplnitelných obalů spotřebujete 30x méně jednorázových plastů. Produkty EQUA CARE vám tak pomohou ušetřit ještě více plastového odpadu.

Vizí EQUA CARE je vyřešit dva hlavní problémy běžných produktů péče o tělo a domácnost:

  • Nekvalitní ingredience.
  • Jednorázová balení obsahující obvykle 9/10 vody.

Jak? Díky promyšlené přírodní receptuře v prášku. Prodejem té jediné 1/10 obsahu, kterou skutečně potřebujete.

V EQUA věří tomu, že udržitelné produkty tvoří lepší budoucnost. Posledních 10 let vyrábí a prodává ekologické EQUA lahve. Každou prodanou lahví se ušetřilo 217 jednorázových plastových lahví.


EQUA CARE. MojeEQUA. 4. 8. 2021, dostupné zde.