SANANIM se účastní extrémního cyklistického závodu

Ze světa členů

4. 3. 2024

Letošní rok přináší opět neobyčejnou výzvu pro organizaci SANANIM z.ú., která se již po osmé zapojuje do Metrostav Handy Cyklo Maratonu, extrémního závodu napříč Českou republikou, jehož trasa čítá 2 222 km a je uražena během 111 hodin. Závodníky čeká 5 dní non-stop jízdy na kole ve dne v noci a za jakéhokoliv počasí.

Pro SANANIM je celá akce symbolem úzdravy a nového začátku. Účast klientů v tomto náročném závodě není jen výzvou pro jejich svaly, chtějí překonat předsudky a ukázat, že lidé kteří se potýkají se závislostí, nejsou beznadějným případem. Chtějí ukázat, že léčba závislostí funguje a že každý z nás může najít cestu k uzdravení. A zejména je těší, že svou jízdou pomáhají lidem, pro které je úzdrava nemožná, v případě SANANIM týmu konkrétně Mácovi, který se narodil ochrnutý a nemůže s tím nic dělat.

Tým tvoří klienti a terapeuti, ale i patron. Mácovi, pro kterého posledních několik let závod jezdí, vyrobili speciálně upravené kolo pro kvadruplegiky, aby se mohl závodu účastnit jako plnohodnotný člen týmu. Nezbytnou součástí týmu je také realizační tým, který zajišťuje doprovodná vozidla a stará se o cyklisty jako o vlastní. Závod se jede bez přestávky – nonstop. V noci cyklisty doprovází vozy, které jim zajišťují bezpečnost. Je to závod, který je únavný, ale pro svou atmosféru ho v SANANIMu milují.

Samozřejmě, že můžete SANANIM podpořit finančně, ale třeba ještě navíc jezdíte na kole a chcete zažít něco dobrodružného…


Zdroj: SANANIM se účastní extrémního cyklistického závodu. SANANIM. Blogový článek