Vánoce v podmínkách roku 2020: on-line a udržitelně

29. 11. 2020

Hromadným akcím a setkávání lidí obecně tento rok moc nenahrával. Proto by se mohlo zdát, že letošní opatření udělala eventové agentuře M-Ocean zásadní čáru přes rozpočet. Oni však otočili zdánlivý problém v příležitost, a naplno se tak pustili do pořádání eventů on-line. Právě v těchto dnech je největší zájem o jejich on-line vánoční večírky, kterým, jak se v článku dočtete, nechybí téměř nic ani ve virtuální podobě.

Když nemůžou akce do firem, pošlete akci kolegům domů

A rovnou v uceleném on-line balíčku. Obsahuje totiž nejen zábavu, ale i dárek, který potěší je, nebo vaše obchodní partnery. Program tedy může mít podobu společné výroby originálního balicího papíru, vánočního věnce nebo látkové dekorace na stromeček. Anebo si uvaříte výborný punč, případně si sestavíte vlastní bylinný čaj. Potřebný materiál bude účastníkům dodán předem.

To vše proběhne pod vedením zkušeného lektora a vždy v souladu s naší zásadou udržitelnosti a odpovědnosti. Nejen, že takovou on-line událostí neporušíte tradici vánočních akcí, ale zároveň ukážete, že navzdory nastalých omezení se nevzdáváte své potřeby poděkovat zaměstnancům za odvedenou práci v této nelehké době.

Vystoupení, přípitky, jídlo aneb on-line zábavu nezkazí

Pokud i letos chcete na svém vánočním večírku zaujmout roli toho, kdo zábavu přináší než vybízet kolegy k aktivitám, které by možná neocenili, možností je spousta. Nejprve vyberete moderátora, který celou akcí provede, a poté hlavní program. A to v podobě artistického vystoupení, hudebního koncertu, anebo inspirativních spíkrů, kteří promluví na téma, které je vašim zaměstnancům blízké.

Jídlo a pití všichni dostanou před akcí až domů. Kromě našich ověřených dodavatelů rádi nabízíme i občerstvení od sociálních podniků. Tento krok povýší celou událost na akci se společenským přesahem. Do programu lze zařadit i doprovodný workshop. Na něm se naučíte míchat drinky, osvojíte základy sebeobrany, zahrajete si zábavný kvíz nebo můžete degustovat. Ať už to bude víno, chilli nebo exotické ovoce, vše potřebné dostanou účastníci s předstihem.

Červená a zlatá že jsou barvy Vánoc? Laďte to letos spíše do zelena

Ani přes všechny přesuny z off-line do on-line světa však nikdy nezapomínáme na naše principy. Odpovědnost k životnímu prostředí a udržitelné chování vždy ohraničují všechny naše on-line i off-line aktivity. Série workshopů Odpovědná dílna mluví sama za sebe. K odpovědnému chování se ale snažíme motivovat i mimo naše projekty. Vyzkoušejte už letos aspoň 1 nebo 2 z našich tipů, jak na udržitelné Vánoce:

Začněte úsměvem. Rozdávejte jej víc než obvykle, a to i tam, kde to přes rok neděláte. Darujte věci charitě, které vám už nepřináší radost, ale jiným mohou. Pro dárky zamiřte k lokálním výrobcům nebo do sociálních podniků v okolí. Podpořte je i objednávkou cukroví. Vždyť k provonění domova postačí i jeden plech rohlíčků. Rybu a salát vám rád prodá provozovatel místní restaurace a poznáte, jak uspokojivý je pocit vědomí, že jste tím současně někomu pomohli.

Cukroví mezi svátky lépe slehne během procházky. Nakrmte při té příležitosti labutě zbylým starším salátem a veverky nepěkným jablíčkem z vašeho vánočního ovocného koše. Možností je spousta. Vy je ale nemusíte dělat všechny. I jedna změna, která povede k udržitelným Vánocům se počítá.