Portu

Portu je online investiční platforma, která pomáhá jednoduše zhodnocovat peníze. Nabízí moderní a efektivní způsob investování pro každého. S Portu si lze sestavit portfolio na míru bez jakýchkoliv starostí. Můžete tak investovat do portfolií složených z akciových a dluhopisových ETF z celého světa nebo si sestavit vlastní strategii.

Platforma má v Česku více než 117 000 uživatelů a pod správou téměř 8 miliard korun. Nově je dostupná i na Slovensku. Nabízí různé druhy investování. Nejen portfolia na míru pro začínající investory, ale i vlastní strategie pro ty zkušenější. V nabídce rovněž najdete dětské účty nebo možnost tematického investování do odvětví, která jsou vám blízká (např. do společností dbajících na udržitelnost a společenskou odpovědnost). Mezi hlavní cíle Portu patří také edukace v oblasti finanční gramotnosti a rozšiřování povědomí o investování. S projektem Index investiční gramotnosti zkoumá finanční gramotnost v ČR.

Průzkum má sloužit jako odrazový můstek pro vyhodnocování vývoje finanční gramotnosti a zvyšování její úrovně pomocí vzdělávacích aktivit. Dále se Portu snaží vzdělávat širokou veřejnost prostřednictvím podcastů, blogových článků nebo přednášek na školách.

Portu disponuje licencí ČNB a opírá se o silné zázemí investiční skupiny WOOD & Company s více než 30letou historií.