Progresus

Progresus Invest Holding svým podnikáním vytváří hodnoty pro celou společnost a pomáhá naší planetě (životnímu prostředí)

Progresus Invest Holding investuje do společností a dlouhodobých projektů v realitním developmentu, výrobním průmyslu, informačních technologiích, vývoji doplňků stravy, právu a insolvenci a také hospitality byznysu a vytváří tak portfolio inovativních firem.

Posláním investiční skupiny je být nejen inovativním lídrem v oblastech podnikání, ale především stabilní a udržitelnou firmou s pozitivním vlivem na životní prostředí, ale i společnost. 

Realitní development, který je jednou z hlavních činností skupiny, je připravován podle nejvyšších environmentálních standardů. Projekty budou nejen ekologické, ale také výjimečné svým urbanistickým pojetím.  Stanou se spokojeným domovem pro několik generací. 

Součástí skupiny je podnik RD Rýmařov, přední tuzemský výrobce dřevostaveb. Cílem Progresus Invest Holding je zvyšování podílu dřevostaveb na českém trhu jako ekonomického a zároveň ekologického způsobu bydlení. Dřevo totiž patří mezi udržitelný stavební materiál, který účinně váže CO2 (v jednom m3 až tunu CO2).  

Co se týče ochrany klimatu, Progresus každým krokem usiluje o snižování uhlíkové stopy s cílem dosažení její neutrality. V současné době probíhá sledování a nastavování celého procesu. 

Progresus Holding Invest si je vědom zodpovědnosti vůči svým zaměstnancům i celé společnosti. Svým zaměstnancům vytváří vhodné pracovní podmínky, vzdělává je a pozitivně motivuje. Dbá na rovné příležitosti a genderovou vyváženost. V lokalitách, kde působí, je aktivním členem místních komunit a podporuje tamější zájmové spolky a organizace, dětské kroužky a charitativní projekty v oblasti vzdělávání a sportu. Svým podnikáním chce podporovat rozvoj daných oblastí a vytvářet z nich místo, kde stojí za to žít. Společnost klade důraz na férový a transparentní přístup ke svým klientům a obchodním partnerům.