Progresus

Udržitelnost pro skupinu Progresus znamená respekt na třetí

Progresus Invest Holding je mezinárodní investiční skupina spravující rozmanité portfolio inovativních firem a projektů. Nejdynamičtější oblastí jejího podnikání je udržitelný development, rezidenční a také industriální. Vedle realitního developmentu skupina podniká také v oblasti výrobního průmyslu, vývoje a produkce udržitelných materiálů, vývoje potravinových doplňků a práva a insolvence.

Posláním skupiny Progresus je nejen být inovativním lídrem v oblastech svého podnikání, ale především podnikat s respektem ke společnosti i životnímu prostředí. Cesta investiční skupiny vede k uhlíkové neutralitě. První kroky podniká už nyní.

Progresus je vlastníkem RD Rýmařov, největšího dřevostavitele ve střední Evropě s více než 50letou tradicí. Prostřednictvím jesenického výrobního závodu přichází s ekologickým a zároveň ekonomickým řešením bydlení. Pro zdravé bydlení využívá dřevo, jediný klimaticky neutrální stavební materiál, který je zároveň 100% recyklovatelný. V jednom m3 dokáže dřevo navázat až tunu CO2.

S produkcí dřevostaveb je nevyhnutelně spojena i obnova lesů. Na té se skupina Progresus společně s RD Rýmařov a odborníky z České lesnické akademie Trutnov aktivně podílí. V roce 2022 skupina za postavené domy RD Rýmařov navrátila do přírody 39 000 stromů. Realitní development, který je jednou z hlavních činností skupiny Progresus, je připravován podle nejvyšších environmentálních standardů. Projekty rezidenčního bydlení využijí jako hlavní stavební materiál dřevo, díky svému propracovanému urbanistickému pojetí se stanou udržitelnými čtvrtěmi pro šťastný život několika generací. Výstavbou industriálních hal, které cílí na enviromentální certifikaci BREEAM, Progresus nejen zvyšuje ekonomickou sílu regionů, ale také kultivuje okolí pro místní obyvatele a komunity.

Součástí portfolia skupiny je také progresivní společnost Mykilio, která se zabývá výzkumem a pěstováním houbového mycelia, vedle dřeva dalšího udržitelného materiálu. Mycelium se dá používat například jako stavební izolační materiál, má stejné vlastnosti jako třeba polystyren, využití nachází také v bytovém a módním designu.

Skupina Progresus si uvědomuje, že udržitelný přístup není jen o ekologických závazcích, ale také o vytváření hodnot pro celou společnost. Skupina podporuje celou řadu projektů v oblastech české kultury, vědy a výzkumu, vzdělávání a sportu. Je dlouhodobým partnerem Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary a České filharmonie a podporuje vědecký institut INDRC založený předním českým neurologem Martinem Tolarem. V oblasti vzdělávání spolupracuje s prestižním gymnáziem PORG Martina Romana, kde sociálně znevýhodněným studentům hradí školné. Svou finanční podporu adresuje také programu
Dofe, který v České republice motivuje přes 7000 mladých talentů k rozvíjení jejich nadání.

V neposlední řadě je Progresus společností kladoucí důraz na transparentní a férový přístup v podnikání.