Sportisimo

Udržitelnost je pevným pilířem ve strategickém uvažování Sportisima a prostupuje celým jeho byznysem. Smyslem podnikání Sportisima je motivovat k životu v pohybu.

Původem český řetězec prodává obuv, oblečení a výbavu pro širokou paletu sportů a dalších volnočasových aktivit. První prodejnu otevřelo v roce 2001 v Česku a v současné době provozuje více než 230 prodejen v šesti evropských zemích a silný e-shop. Pro své čtyři tisíce zaměstnanců vytváří rozmanité a inkluzivní pracovní prostředí.

Dlouhodobě podporuje řadu dobročinných projektů jako např. Running with those that can´t, Adventní běhání či dětské domovy, ale i sportovní akce pro děti a dospělé, jako jsou Běhej lesy nebo RunCzech. Podporuje také sportovní kluby.

Centrální sklad Sportisima v Ostravě o ploše 60 tisíc m2 využívá nejmodernější technologie s důrazem na prvky trvalé udržitelnosti s certifikací BREEAM. Při doručování zboží využíváme ověřené dopravce s vlastním programem udržitelnosti. Prodávaný sortiment zahrnuje produkty obsahující recyklované materiály.