Dejme druhou šanci v roce 2024

Ze světa členů

25. 4. 2024

Benefiční kampaň za destigmatizaci závislostí a na podporu léčby. Také v letošním roce se do projektu, který pomáhá navracet lidi s těžkými závislostmi zpět do života, zapojila řada veřejně známých osobností.

Po úspěšném prvním ročníku benefiční aukce Dejme druhou šanci, který v loňském roce vynesl téměř 170 tisíc korun na podporu léčby závislostí, se letos organizace SANANIM z.ú. rozhodla spustit další ročník. Kampaň s názvem Dejme druhou šanci je benefiční aukcí, ve které si mohou lidé vydražit zážitek s devíti různými českými osobnostmi, kteří se uvolnili věnovat svůj čas ve prospěch této kampaně. Ti, kteří jsou úspěšní, se rozhodli věnovat zlomek své slávy ve prospěch opomíjených. Je to obdivuhodné.

Máme radost, že je tu nová šance jak pomáhat zejména těm, které mnozí přehlíží,” říká Vojtěch Kozlík z organizace SANANIM z.ú. Lidé, kteří se potýkají se závislostí, jsou přehlížení a závislosti jsou stále hodně stigmatizované. Těmto lidem a jejich blízkým pomáhá SANANIM z.ú. již 34 let a nejen že ví, že léčba závislostí funguje, ale také věří, že si každý zaslouží druhou šanci. V loňském roce měli v péči přes 12.000 klientů uživatelů, kterým dali druhou šanci na život bez drog.

Proto se SANANIM z.ú. zopakovat unikátní koncept benefiční dražby zážitků, která probíhá do 30.4.2024 na stránkách www.dejmedruhousanci.cz. Funguje to tak, že kdokoliv chce podpořit SANANIM, může díky ochotě osobností jako jsou zpěváci Tereza Mašková a Tomáš Klus, herci Veronika Khek Kubařová a Jiří Dvořák, publicista Jan Dědek, cukrář Josef Maršálek, Dominik Turza alias DJ Roxtar, mistr světa v beach volejbale David Schweiner nebo influencerka Anna Dvořáková získat unikátní zážitek.

David Schweiner, mistr světa v beach volejbalu podporovatel SANANIMu říká: Loni se nám s parťákem Ondrou Perušičem podařilo zvítězit na Mistrovství světa v plážovém volejbalu. Abychom se udrželi ve špičce, musíme stále trénovat a já si moc rád zahraju i s vámi. Vážím si toho, co SANANIM dělá a jak těžké téma se snaží v Česku otevírat.”

Chcete se potkat a podívat se do zákulisí mé talkshow „7 pádů Honzy Dědka? Kromě toho, že se uvidíme, pomůžete lidem, kteří spadli do spárů závislosti a chtějí se po těžkém pádu znovu postavit na nohy,“ Jan Dědek, publicista. Dominik Turza alias DJ Roxtar ke kampani říká: Když mě oslovili ze SANANIMu s žádostí o podporu, neváhal jsem ani vteřinu. Není to totiž tak dávno, co jsem sám bojoval se závislostí. Jak už to bývá, nejtěžší bylo přiznat sám sobě, že mám velký problém. Až díky pomoci druhých jsem našel sílu přeseknout ten bludný kruh. Je samozřejmé, že pomocnou ruku teď nabídnu zase já!”

Kromě setkání se mnou získáte jako bonus ještě dobrý pocit, protože vaše peníze pomůžou lidem, kteří to nutně potřebují. Propadli závislostem, ztratili se a teď hledají směr.” říká zpěvačka Tereza Mašková. Veronika Khek Kubařová prozrazuje, že kromě hraní si taky ráda občas sedne k plátnu a něco namaluje: S radostí věnuji jeden z mých originálů do dobročinné aukce ve prospěch SANANIMu. Pokud právě vy vyhrajete můj obraz, získáte unikátní umělecké dílo, které vám při každém pohledu na něj připomene, že jste současně přispěli na dobrou věc.”

Díky spolupráci s dobročinnou platformou Dobrobot je možné přímo z webu Dejme druhou šanci, aby si kdokoliv, jednotlivec či firma, přihodil na získání jedinečného zážitku online. Kromě dobročinné platformy Dobrobot SANANIMu letos skvělým způsobem pomáhá společnost Knowlimits, komunikační skupina, kterou tvoří více než 190 odborníků se zkušenostmi a velkým nadšením.

A proč vůbec darovat lidem druhou šanci?

Pro tyto lidi byly drogy (alkohol, gambling či nadužívání léčiv) symbolem magického neznáma, romantické vzpoury nebo únikem z nepřátel​​ské skutečnosti či náplastí na traumatizaci. Oni však poznali jejich odvrácenou tvář – tvář utrpení, bolesti, samoty, nesvobody či smrti. Proto si zaslouží pomoc – zaslouží si druhou šanci.

Je mi 34 a na sedm let jsem propadla světu online kasin. Hrála jsem sama, tajně, utopená v psychických problémech a nejistotě ve vztazích. Přinášelo mi to dočasnou úlevu i pocity vzrušení. Neuvědomila jsem si, že je to slepá ulice. SANANIM mi pomohl. Opravdu pomohl. Díky nim jsem si jistá, že mě žádná závislost neporazí,” Veronika, klientka SANANIMu.


Zdroj: Dejme druhou šanci v roce 2024. SANANIM. Tisková zpráva

Související

Náš udržitelný e-shop Nakup na Dobro pomáhá projektu WOMEN FOR WOMEN: Obědy pro děti

Přejít na článek

Nákupní centra skupiny Unibail-Rodamco-Westfield pomáhají Ukrajině

Přejít na článek