Jaká je cesta za vodou

Ze světa členů

19. 12. 2023

Mama má čtyři syny a manžela, který ochrnul a nemůže chodit. Velká část práce tedy leží na ní, stará se o dobytek i o domácnost. V její vesnici v Etiopii nebyla ještě donedávna žádná studna. Místní ženy musely pro vodu chodit 15 km do hor a tahat plné barely zpět.

To se změnilo, když organizace ADRA vyhloubila ve vesnici studnu. Ušetřila tak ženám těžkou dřinu a rozšířila možnosti jejich obživy, protože díky vodě mohly začít zakládat užitkové zahrady.

Mama je jednou z tisíců žen, kterým organizace ADRA pomohla mimo jiné díky prostředkům získaným z prodeje ADRA Dárků. O co jde? ADRA Dárky jsou dárcovské certifikáty, které můžete věnovat rodině či přátelům. Prezentují to, co organizace ADRA skutečně ve svých humanitárních projektech nakupuje či zařizuje. Můžete tak věnovat třeba příspěvek na stavbu studny v suchem stíhané Etiopii, humanitární balíček pro přečkání tvrdé zimy na válečné Ukrajině či školní potřeby dětem, které si je nemohou dovolit. Na výběr je celá řada dalších dárků, které pod stromečkem potěší, pobaví, ale především pomohou těm, kteří to potřebují. Darujete tak dvojitou radost: svým blízkým i lidem v nouzi.

Nespornou výhodou ADRA Dárků je i to, že jsou zcela ekologické a udržitelné, zejména pokud zvolíte jejich doručení v elektronické podobě. Navíc jsou skvělým last minute dárkem pro ty z vás, kdo nákup nechávají na poslední chvíli. Při platbě kartou máte dárcovský certifikát ve své mailové schránce okamžitě.

Peníze získané prostřednictvím ADRA Dárků jsou vždy použity na přímou podporu lidí zasažených humanitární krizí, ať již válkou nebo přírodní katastrofou. ADRA lidem zajišťuje nejen okamžitou pomoc, ale především jim pomáhá postavit se opět na vlastní nohy a získat dlouhodobou obživu. Poskytuje místním obyvatelům například nástroje a semena pro založení užitkových zahrad a zároveň i potřebné “know-how”, jak se o tyto zahrady starat za použití minima vody.


Zdroj: Darujte letos smysluplný a udržitelný dárek: ADRA Dárek. ADRA. Tisková zpráva

Související

ADRA pomáhá lépe vidět. Brýle vybrané ve sbírce už míří do Moldavska

Přejít na článek

Pomoc českým neziskovkám: od Nadace ČEZ mohou získat až 200 000 korun

Přejít na článek