DPD finančně podpořila Sue Ryder

Ze světa členů

30. 10. 2023

Společnost DPD, součást největší sítě balíkové přepravy v Evropě Geopost, věnovala 200 000 Kč neziskové organizaci Sue Ryder, která již 24 let poskytuje sociální služby seniorům a jejich rodinám. Dobrovolníci z DPD včetně generálního ředitele Miloše Malaníka také pomáhali s přípravou terapeutické zahrady. Pro DPD je stárnutí v populaci velmi důležitým tématem a sama byla již historicky oceněna za aplikaci tzv. age managementu uvnitř firmy - tedy práce se zaměstnanci s ohledem na jejich aktuální životní potřeby podle věku.

Počátek spolupráce se Sue Ryder vznikl díky Asociaci společenské odpovědnosti, ve které je DPD aktivním členem.

Účast na vytváření terapeutické zahrady pro seniory pro mě byla významným připomenutím, jak život rychle utíká a ne vždy je samozřejmostí, že člověk může v klidu a v pokoji dožít na místě, kde je o vás postaráno. Proto jsme se rozhodli, že Sue Ryder podpoříme nejen rukama, ale i finančně,” vysvětluje Miloš Malaník, generální ředitel DPD.

Sue Ryder se snaží o jedinečný přístup ke starým lidem, navazuje na jejich předchozí život, respektuje jejich zvyklosti, věnuje jim láskyplnou péči, zájem a čas. Zavádí psychobiografický model péče, který aktivně pracuje s životními příběhy klientů. Pro Sue Ryder pracuje tým odborníků na stáří z mnoha profesí, proto je nabízená podpora velmi komplexní. Domov Sue Ryder se také snaží navrhovat řešení v legislativě, jak se postarat o staré lidi. Sdílí zkušenosti se studenty, organizacemi a profesionály.


Zdroj: DPD finančně podpořila Sue Ryder. DPD. Tisková zpráva

Související

Nošovický Hyundai rozdá přes 1 000 000 Kč dětem, sportovcům, komunitě i lidem s hendikepem

Přejít na článek