Štědré dny ČEPS: získejte grant 150 000 Kč i dary od zaměstnanců

Ze světa členů

26. 10. 2023

I v roce 2023 chystá společnost ČEPS, výhradní provozovatel národní elektroenergetické přenosové soustavy, u příležitosti Giving Tuesday speciální akci v rámci svého Dárcovského programu. Ze všech výzev, které se do Giving Tuesday přihlásí od 1. do 14. listopadu a splní kritéria, vybere Asociace společenské odpovědnosti 10 nejzajímavějších projektů, které postoupí do hlasování zaměstnanců ČEPS. Tři organizace, které dostanou nejvíce hlasů, obdrží finanční dar ve výši 150 000 Kč pro každou z nich. Další vybrané projekty budou moci zaměstnanci podpořit individuálními dary.

Společnost ČEPS si plně uvědomuje nejen své výsadní postavení v rámci české elektroenergetiky, ale vnímá i svou důležitou úlohu na poli společenské odpovědnosti. Ročně podpoří stovky projektů z nejrůznějších oblastí, od rozvoje technického školství přes pomoc hendikepovaným a potřebným po humanitární pomoc. I letos se ČEPS zapojuje do oslav Giving Tuesday s vlastním projektem, Štědrými dny ČEPS. Akce je unikátní v tom, že dává příležitost zaměstnancům rozhodnout o tom, kam poputují granty dohromady ve výši 450 000 Kč. Zaměstnanci mohou také zaslat vybraným organizacím dary srážkou ze mzdy, což v minulých letech využily desítky z nich. „Těší nás, že má projekt takový ohlas a můžeme ho i letos zopakovat. Podtrhuje to fakt, že ČEPS tvoří lidé, kterým je dobročinnost blízká a neváhají přenést svou vlastní energii tam, kde je to aktuálně potřeba,“ říká Hana Klímová, ředitelka sekce Komunikace.

„Dalo by se říct, že se společností ČEPS už spolupracujeme v rámci Giving Tuesday pravidelně a můžeme tak několika organizacím významně pomoci v jejich často nelehké práci. Mám velikou radost, že se to podaří i letos a štědrý grant poputuje tam, kde je to nejvíce potřeba,“ dodala Lucie Mádlová, zakladatelka a ředitelka Asociace společenské odpovědnosti, která Giving Tuesday v Česku již od roku 2016 zastřešuje.

Co je pro zapojení do Štědrých dnů potřeba udělat? Stačí v termínu od 1. do 14. listopadu v rámci Giving Tuesday 2023 zaregistrovat svou aktivitu. Interní hlasování zaměstnanců ČEPS proběhne ve dnech od 4. do 14. prosince 2023.

Výzva je směřována na projekty nebo aktivity zaměřené na dobročinnou a sociální pomoc:

  • Podpora hendikepovaných,
  • péče o seniory,
  • podpora lidí v tíživé životní situaci,
  • výchova a vzdělávání dětí a mládeže.

*Finanční dar lze poskytnout příjemci s právní formou: příspěvková organizace, spolek, ústav, sociální družstvo, obecně prospěšná společnost, nadace a nadační fond, obec.

Ohlédnutí za minulými ročníky

Vybrané podpořené projekty v roce 2022:

  • Staňte se součástí barevného příběhu 2023, organizace Děti patří domů
  • Pomozte nám zorganizovat ozdravný pobyt pro vážně nemocné děti, Nadační fond Kapka naděje
  • Zasazení 3000 smíšených stromů, organizace Home for trees

Více o Štědrých dnech 2022.

Vybrané podpořené projekty v roce 2021:

  • Aby babička a děda mohli být doma, organizace Anděl Strážný
  • Krok blíž k léčbě pro malé anděly, organizace Asociace genové terapie
  • ZORA – čtení pro zrakově hendikepované, Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR

Více o Štědrých dnech ČEPS 2021.


Zdroj: Štědré dny ČEPS: získejte grant 150 000 Kč i dary od zaměstnanců. ČEPS. Tisková zpráva

Související