Historicky první lyžák s Dobrými vílami

27. 1. 2022

První lyžák Dobrých víl je úspěšně za námi! 30 dětí z 5 dětských domovů na něj vyrazilo hned z kraje nového roku. Zázemí stejně jako již na několik předešlých výpravách poskytla Horská bouda Zvonařka ve Strážném v Krkonoších, která svou lokalitou, spřízněnými lyžařskými areály i obecním úřadem ve Strážném napomohla ke skvělým šesti dnům.

Sněhová nadílka nebyla z kraje týdne úplně dokonalá, ale náhradní program stál za to – bruslení, vyrábění v keramické dílně, běhání kolem ping-pongového stolu. A když Krakonoš vyslyšel dětské prosby a seslal prašan, mohli se děti s Dobrými vílami konečně rozdělit do skupin dle lyžařských i snowboardových zkušeností a celý den řádit na svahu pod vedením certifikovaných instruktorů převážně z řad Dobrých víl.

Někteří lyžaři si po prvních dnech troufli i na červenou sjezdovku a skupinka snowboarďáků se jedno odpoledne vydala na obtížnější terén do Luisina údolí. Polovina dětí se na konci výcviku rozhodla změřit své síly ve slalomářském závodě. A vyhlašování vítězů bylo dlouhé! Protože jimi bylo všech 30 dětí! Po necelých 6 dnech na horách totiž všichni zvládli bezpečně a se skutečnou radostí jezdit na vleku a sjíždět celou sjezdovku. Neodrazovalo je ani každodenní chystání všech věcí, naopak si vzájemně pomáhaly.

Ve volný chvílích navazovaly nová přátelství, hrály stolní fotbálek, ping-pong nebo společenské hry. A také byla příležitost na pořádnou oslavu jedněch šestnáctých narozenin, zakončenou diskotékou.

Poslední večer s promítáním fotek ze společně strávených dní a slovním hodnocením každého dětského účastníka lyžáku bylo pro všechny jako každé loučení samozřejmě emotivní. Poslední den děti zvládly ještě dvě hoďky na svahu a pak už kromě balení jen objímání a příslib dalšího ročníku.

Dobré víly děkují všem dětem za účast, byl to s nimi moc hezky strávený čas. Vedení dětských domovů a vychovatelům děkují za důvěru se k Dobrým vílám přidat. Velký dík patří instruktorům a ostatním dobrovolníkům za trpělivost a čas, který ve svém volnu dětem věnovali a snažili se jim předat svůj um a zkušenosti. Velký dík patří především dárcům, bez jejichž pomoci by Dobré víly lyžák uspořádat nemohly.


Zdroj: Historicky první lyžák s Dobrými vílami. Dobré víly dětem z. s. Tisková zpráva, 18. 1. 2022.

Související

Sociální bankovnictví pomáhá vytvářet pracovní místa pro hendikepované

Přejít na článek

Česká intervenční centra se propojila s Nenech to být v boji proti domácímu násilí

Přejít na článek

Zpřístupnění informací o domácím a sexuálním násilí lidem se sluchovým postižením

Přejít na článek