Historicky první lyžák s Dobrými vílami

27. 1. 2022

První lyžák Dobrých víl je úspěšně za námi! 30 dětí z 5 dětských domovů na něj vyrazilo hned z kraje nového roku. Zázemí stejně jako již na několik předešlých výpravách poskytla Horská bouda Zvonařka ve Strážném v Krkonoších, která svou lokalitou, spřízněnými lyžařskými areály i obecním úřadem ve Strážném napomohla ke skvělým šesti dnům.

Sněhová nadílka nebyla z kraje týdne úplně dokonalá, ale náhradní program stál za to – bruslení, vyrábění v keramické dílně, běhání kolem ping-pongového stolu. A když Krakonoš vyslyšel dětské prosby a seslal prašan, mohli se děti s Dobrými vílami konečně rozdělit do skupin dle lyžařských i snowboardových zkušeností a celý den řádit na svahu pod vedením certifikovaných instruktorů převážně z řad Dobrých víl.

Někteří lyžaři si po prvních dnech troufli i na červenou sjezdovku a skupinka snowboarďáků se jedno odpoledne vydala na obtížnější terén do Luisina údolí. Polovina dětí se na konci výcviku rozhodla změřit své síly ve slalomářském závodě. A vyhlašování vítězů bylo dlouhé! Protože jimi bylo všech 30 dětí! Po necelých 6 dnech na horách totiž všichni zvládli bezpečně a se skutečnou radostí jezdit na vleku a sjíždět celou sjezdovku. Neodrazovalo je ani každodenní chystání všech věcí, naopak si vzájemně pomáhaly.

Ve volný chvílích navazovaly nová přátelství, hrály stolní fotbálek, ping-pong nebo společenské hry. A také byla příležitost na pořádnou oslavu jedněch šestnáctých narozenin, zakončenou diskotékou.

Poslední večer s promítáním fotek ze společně strávených dní a slovním hodnocením každého dětského účastníka lyžáku bylo pro všechny jako každé loučení samozřejmě emotivní. Poslední den děti zvládly ještě dvě hoďky na svahu a pak už kromě balení jen objímání a příslib dalšího ročníku.

Dobré víly děkují všem dětem za účast, byl to s nimi moc hezky strávený čas. Vedení dětských domovů a vychovatelům děkují za důvěru se k Dobrým vílám přidat. Velký dík patří instruktorům a ostatním dobrovolníkům za trpělivost a čas, který ve svém volnu dětem věnovali a snažili se jim předat svůj um a zkušenosti. Velký dík patří především dárcům, bez jejichž pomoci by Dobré víly lyžák uspořádat nemohly.


Zdroj: Historicky první lyžák s Dobrými vílami. Dobré víly dětem z. s. Tisková zpráva, 18. 1. 2022.

Související

Asistenční program DOBROKRUH věnuje první čtvrtletí roku 2024 boji proti domácímu násilí

Přejít na článek

Chcete začít podnikat? Přihlaste se do 2. ročníku Akademie pro začínající podnikatelky právě teď

Přejít na článek

Divadlo, které pomáhá. Divadlo ABC uvede benefiční představení, které podpoří AKCI CIHLA

Přejít na článek