Jaro zaklepalo na dveře odpovědné dílny. Vstupte a tvořte!

1. 3. 2021

Nejde to přehlédnout. Jaro je přímo před námi a spolu s ním také nová „limitovaná série“ workshopů Odpovědná dílna. V době, kdy se ještě odstrojovaly stromečky, v eventové agentuře M-Ocean už mysleli na kompostování, zdobení velikonočních vajíček a jarní dekorace. Výsledkem je několik zajímavých témat v podobě workshopů, které inspirují a stmelí každý kolektiv.

Jak to chodí v odpovědné dílně

Odpovědná dílna to je hlavně zábava, kreativní tvoření a edukace o udržitelném chování. Její program je zorganizován do jednotlivých tematických workshopů, ve kterých se tvoří pouze z odpadu, a současně se posiluje týmový duch. Odpovědná dílna vznikla ještě v době „bezrouškové“, ale rychle se její koncept adaptoval do online prostředí. Díky tomu je možné neustále vnášet novou inspiraci do pracovních týmů takřka bez přestávky až do dnešních dnů.

O něco udržitelnější a zábavnější jaro

Probouzející se příroda, jaro a s ním související Velikonoce s sebou nesou nejen dávku optimismu, ale vybízí také i ke spoustě užitečných aktivit. Každý workshop je možné uspořádat online, ale také offline, pokud situace dovolí. A je z čeho vybírat:

  • O tom, že krásnou vázu nebo květináč lze vyrobit ze starých lahví nebo zavařovaček, se účastníci přesvědčí na jedné z dílen. Pod vedením lektorky si také zasadí rostlinku a dozví se, jak o ni nejlépe pečovat.
  • Na dalším se zase vše točí kolem kompostu. Proč je skvělé mít svůj vlastní kompostér, jak si ho vyrobit a jak se o něj starat, to jsou otázky, které workshop objasní. Neotřelé téma s praktickým využitím zaručeně zaujme.
  • Velikonočně naladí workshop barvení vajíček. Ale určitě ne pomocí prášků z drogerie, nýbrž odpovědně k přírodě. Jak jinak. Po čem šáhnout v lednici, na zahradě nebo ve spíži a jak vykouzlit originální vajíčka, která jinde nenajdete – to je další téma pro jarní odpovědnou dílnu.
  • Jarní náladu navodí také výroba velikonočních dekorací. To, co se tvářilo dosud jako odpad, se stane základem pro autentické jarní ozdoby. Rukodělná tvorba navíc s krásným výsledkem a bez negativních dopadů na životní prostředí – netradiční zážitek zaručen.

Jarně se vyladily i další aktivity. V rámci květinového workshopu si účastníci v krátkém čase kompletně osvojí základy správné péče o pokojové rostliny. Jak své tělo na jaro očistit, upravit si jídelníček a jak si vhodné pokrmy připravit, to je téma pro workshop o jídle. Připravená je i online barová školička jarních míchaných drinků. V online nabídce nechybí ani oblíbené šifrovací hry.

Kdy, když ne teď?

V době trvající pandemie, když nám každodenních radostí ubylo, je třeba naplno využívat všeho, co ještě stále máme k dispozici. Můžeme se setkávat alespoň virtuálně a taky vstřebávat všechny radosti jara a jarního počasí. Odpovědná dílna propojuje oboje. Předvánoční workshopy dokázaly i v omezených podmínkách stmelit týmy a umožnily strávit netradičně čas při mimopracovních aktivitách.

I předvelikonoční akce tak s sebou nesou příležitost k posílení kolegiálních vazeb. Jarní odpovědná dílna se stane pro všechny vítané vybočení z každodenního stereotypu. Workshopy probouzí kreativitu, přináší radost i potřebný odpočinek, přispějí k novému uvažování a myšlení „out of the box“. Pro ještě více důvodů, proč si jarní odpovědnou dílnu nebo další online aktivity nenechat ujít si otevřete www.tvorimeudalosti.cz nebo Facebook M-Ocean.


Zdroj: Jaro zaklepalo na dveře odpovědné dílny. Vstupte a tvořte! M-Ocean, 23. 2. 2021.

Související