Jizbické putování s Odysseou pro děti z dětských domovů

Ze světa členů

31. 8. 2023

Začátkem srpna vzala organizace Dobré víly dětem 60 dětí ze sedmi dětských domovů na dobrodružnou výpravu s Odysseou na její rodný ostrov. Tradiční tábor v Jizbici se vydařil a celý týden byl plný aktivit, sportu, her a vše probíhalo v tématu Starých řeckých bájí a pověstí.

Z hory Olymp sestoupilo okolo 20 vedoucích, kteří provázeli děti dobrodružnými výzvami a pomohli Odyssee dostat se na Ithaku. Během cesty je čekaly různé úkoly, výzvy a týmové hry.

Tábor v Jizbici má specifický denní program: dopoledne děti trávily čas na kroužcích, které si samy vybírají. Letos měly na výběr z fotografického kroužku, sportovního, hudebního, výtvarného, jógy nebo pečení a vaření. Samozřejmě nejde opomenout oblíbený beauty kroužek, zejména populární mezi dívkami, ale i chlapci se zde našli.

Děti trávily dopoledne ve skupinkách, rozvíjely nové dovednosti a po obědové pauze následovala celotáborová hra na téma Odyssea a její posádka. Během řeckého týdne se děti potýkaly s otrávenými lotusy, utkaly se s obrem Kyklopem, luštily tajenky a šifry, a při závěrečné hře musely přenést Odysseu a týmové vedoucí přes rybník.

V polovině týdne se konala velká talentová soutěž, kde všechny děti předvedly svá vystoupení. Hrály na hudební nástroje, předváděly akrobatická čísla, vyprávěly vtipy a ztvárňovaly pohádkové scény. Všichni účastníci se stali vítězi. Nechyběly ani inspirativní a edukativní návštěvy. Záchranáři z Fire Rescue předvedli první pomoc a přiblížili práci záchranářů. Děti si pak mohly na figurínách vyzkoušet nahodit tep nebo otočit pacienta do stabilizované polohy. Další návštěvu byli hudebníci z kytary.cz, kteří přijeli dětem zahrát písničky a dovezli nové hudební nástroje. Protože počasí nepřálo táboráku, hudební kroužek se uskutečnil ve vnitřních prostorách. Děti si zkusily hru na cajon, ukulele, kytary, dřívka, triangly nebo třeba vajíčka.

Svět youtuberingu tak trochu přiblížil Kryptovláďa, který přijel natočit reportáž o dětském táboře a Dobrých vílách a zároveň postavil dětem mobilní nahrávací studio, kde si mohly vyzkoušet, jaké to je mluvit do kamery a tvořit obsah na YouTube. Druhá polovina týdne byla slunečná a uskutečnil se výlet na nedalekou rozhlednu Kalamajku.


Zdroj: Jizbické putování s Odysseou pro děti z dětských domovů. Dobré víly dětem. Blogový článek

Související

Evropská senzace – odchov ťuhýkovce žlutokorunkatého

Přejít na článek