Když fotbal pomáhá

Ze světa členů

29. 9. 2023

Dne 14. září 2023 se na Strahově konal 15. ročník charitativního turnaje firem v malé kopané. Pořadatelem je nezisková organizace Sue Ryder, která již 25 let kope za důstojné stáří v Česku. I letos se k ní přidalo 26 firem, které společně poskládaly výtěžek 1 340 000 Kč. Pomohou financovat práci zdravotních sestřiček v domově pro seniory Sue Ryder. Křišťálový pohár a první místo vyhrála společnost A11, stříbro si odnesla firma KPMG, třetí skončil tým 8000 důvodů.

„Sestřičky spolu s dalšími kolegy v Sue Ryder střeží křehké životy našich klientů. Podílejí se i na tom, aby se paliativní péče stala pevnou součástí praxe domovů pro seniory v celé ČR. Jsme vděční, že se podpora Sparty, účast 26 firem a góly, které padly na Strahově, promění v podporu zdravotních sestřiček Sue Ryder,“ říká Matěj Lejsal, ředitel Sue Ryder.

Sue Ryder není zdravotnické zařízení. Nabízí několik sociálních služeb a s lékaři spolupracuje. Ale v domově pro seniory není lékař přítomný 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Zdravotní sestry tak nesou velikou odpovědnost, protože s ním nemohou konzultovat každé své rozhodnutí.

Sue Ryder Charity Cup se hraje od roku 2009 ve Fotbalovém centru mládeže Strahov díky podpoře generálního partnera AC Sparta Praha fotbal, a.s., pod záštitou Britské obchodní komory v České republice. Patnáctiletou historií turnaje prošlo více než 140 fotbalových týmů z různých odvětví. Firmy tady spojují společenskou odpovědnost s teambuldingem. Zaplatí benefiční startovné a jejich zaměstnanci si mohou jít zahrát fotbal za důstojné stáří.

Výsledky 15. ročníku:

  1. místo: A11
  2. místo: KPMG
  3. místo: 8000 důvodů

Mediální partneři: Rádio Impuls, Glanc, A11. Hlavní partner turnaje: Nadace ČEZ


Zdroj: Když fotbal pomáhá. Sue Ryder. Tisková zpráva

Související

Slavnostní uzavření spolupráce mezi Jihočeskou univerzitou a městem Volary

Přejít na článek

Ceny Zlatá vážka ocení výjimečnou praxi v oblasti sociálního podnikání

Přejít na článek

Kaufland vyhrál Národní cenu České republiky za společenskou odpovědnost a udržitelný rozvoj

Přejít na článek