Mladí sociální inovátoři získali ocenění a vyráží se svými produkty na trh

Ze světa členů

24. 10. 2023

Několikaměsíční inkubační cesta 9 projektů mladých sociálních inovátorů v rámci Social Impact Award se zakončila na slavnostním galavečeru, který pořádal 4. října Impact Hub ve svých prostorech na Drtinově 10 v Praze. Před samotným předáváním cen proběhla panelová diskuze s názvem „Péče o psychické zdraví zaměstnanců z generace Z & jejich prevence vyhoření”, kterou zorganizoval jeden z letošních projektů Nevyhasni. Následně byly projekty oceněny cenami poroty, veřejností i partnerem programu Českou spořitelnou.

V posledních třech měsících se účastnící programu připravovali na tyto chvíle. Na chvíle, kdy naplno vstoupí na trh se svým projektem a pustí se do jeho realizace naplno v každodenní realitě. Robustní základ jim poskytlo více než 360 hodin vzdělávání, které bylo zaměřeno na všechna potřebná témata: od finančních základů přes marketing, stavění a vedení týmů, designování produktu až po poznávání potřeb trhu. Tvůrci měli také k ruce mentory a experty, od nichž využili přes 100 hodin konzultací zaměřené na jejich konkrétní potřeby a posun směrem k co největšímu úspěchu na trhu.

Mladým inovátorům pak už zbývalo jen vystoupit před více než stohlavým publikem na závěrečném Mashupu, kde představili své projekty a produkty. Poté si ti nejlepší přebrali svá ocenění z rukou partnerů, Impact Hubu i předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéty Pekarové Adamové.

Kdo zvítězil v letošním ročníku?

Cenu Poroty v hodnotě 1500 euro obdržely projekty Meesto, Asistent na Blízku a MĚSTSKÉ HOLUBNÍKY, kteří podle poroty udělaly největší pokrok a jejich vývoj je nejvíce zaujal od doby, kdy rozhodla o jejich vybrání do samotné inkubace.

Cena veřejnosti v hodnotě 1500 euro pak díky největšímu úspěchu ve veřejném hlasování putovala do rukou projektu Nevyhasni, který s přehledem v hlasování oblíbenosti zvítězil.

Speciální cenu, jež je udělována partnerem programu – Českou spořitelnou – získal projekt MĚSTSKÉ HOLUBNÍKY, který přirostl České spořitelně nejvíce k srdci. Tato cena bude šita na míru potřebám výherci, ten tak zůstane s partnerem programu v úzkém kontaktu. V minulých letech zaujal Českou spořitelnu například projekt Animi App, který díky následné účasti v programu SeedStarter vyrazil i do Sillicon Valley.

Letošní ročník Social Impact Award se uskutečnil celkem v 18 krajinách světa a v úvodní fázi se do něj přihlásilo téměř 700 projektů, které chtějí měnit svět k lepšímu napříč kontinenty. Vítěze nyní bude čekat cesta na mezinárodní SIA Summit v Srbsku, kde budou mít možnost sdílet zkušenosti a získat nové kontakty z kultur blízkých i odlišných.


Zdroj: Mladí sociální inovátoři získali ocenění a vyráží se svými produkty na trh. Impact Hub. Tisková zpráva

Související

Jubilejní 10. ročník soutěže Stejná šance – zaměstnavatel roku 2023 je za námi!

Přejít na článek