Na Nova Sport míří česká ženská basketbalová liga, přibude i ženský fotbal a motorsport

Ze světa členů

7. 3. 2024

Stanice Nova Sport 1 a 2 rozšiřují nabídku o českou basketbalovou Chance ŽBL, její první přenos je na programu Nova Sport 1 již pozítří. Na Nova Sport míří i přenosy ženského fotbalu, nové stanice Nova Sport 5 a 6 nabídnou ženský motorsport – sérii F1 Academy a novou motocyklovou ženskou sérii FIM.

Stanice Nova Sport 1 a 2 přinesou v březnu a dubnu 2024 až 14 přímých přenosů nadstavbové části a play-off Chance Ženské basketbalové ligy. Klíčovým vysílacím časem bude neděle 10:30, který je v souladu se zacílením ŽBL: „Naším nejčastějším fanouškem na zápasech jsou rodiny s malými dětmi. Proto jsme se rozhodli s TV Nova, že vybrané zápasy ligy budeme hrát v neděli 10:30, který je nejvhodnějším termínem pro celou rodinu. Na těchto zápasech s názvem „Family Game“ nabídneme speciální zábavu a atrakce pro děti,“ vysvětluje předseda ŽBL Jakub Večerka.

Dále se budou moct diváci Nova Sport těšit na zápasy play-off včetně finálové série. V dubnu budou například v jednom týdnu odvysílány 4 přímé přenosy, což nemá na českém mediálním trhu v ženských kolektivních sportech obdoby. „Spojení s TV Nova je pro Ženskou basketbalovou ligu velmi významným a prestižním milníkem, který dokazuje vzrůstající sportovní úroveň i marketingovou atraktivitu ligy. Chtěl bych poděkovat vedení TV Nova a všem zaměstnancům nejen sportovní sekce za podporu ženského sportu a doufám, že nám spolupráce vydrží co nejdéle,“ dodává Večerka.

Ženský fotbal je fenoménem posledních let a zájem o něj strmě roste. Důkazem bylo MS ve fotbale žen 2023, které dle různých zdrojů navštívilo kolem 1,9 milionu diváků a celosvětově ho sledovaly zhruba 2 miliardy televizních diváků. Nova Sport a Voyo z turnaje nabídly 64 přímých přenosů. „Na vysílání loňského mistrovství světa žen máme skvělé vzpomínky a dostali jsme mnoho pozitivních ohlasů. Proto jsme rádi, že budeme moct fanouškům nabídnout další ženská mezinárodní utkání těch nejlepších evropských reprezentací – a mnoho dalšího,“ říká Dušan Mendel, vedoucí sportu pro TV kanály & VOD TV.

Stanice Nova Sport 1 a 2 odvysílají vybrané zápasy nadcházejících ženských kvalifikací na Euro a na mistrovství světa, dále také vybraná přátelská utkání šesti evropských reprezentací – Španělska, Anglie, Belgie, Francie, Německa a Švédska. V neposlední řadě se nabídka stanic rozroste o zápasy francouzské ligy Division 1 Féminine. „Nejen ženský fotbal, ale ženský sport obecně zažívá obrovský nárůst popularity a má před sebou skvělou budoucnost. Jsme si tohoto trendu dobře vědomi, chceme u toho být a popularitu ženského sportu podporovat,“ dodává Klára Brachtlová, ředitelka pro vnější vztahy skupiny CME a bývalá generální ředitelka televize Nova.

Ženský motorsport nezůstává pozadu, série F1 Academy odstartuje na Nova Sport 5 už 7. března v rámci Velké ceny Saúdské Arábie Formule 1. V kalendáři F1 Academy je pro rok 2024 celkem 7 podniků. „Ženy mají v motorsportu své místo. F1 Academy jim nabízí příležitost, kterou možná v klíčové rané fázi své kariéry nedostaly“, říká Pavel Fabry, komentátor F1 Academy na Nova Sport. Ženské zastoupení má dokonce i série F3, kde letos působí německá závodnice Sophia Flörsch. K tradičnímu seriálu WorldSBK letos přibude i zcela nová ženská série „FIM Women’s Motorcycling World Championship“. Ta celkem nabídne 6 podniků a odstartuje v polovině června. Neměla by v ní chybět česká závodnice Adéla Ouředníčková. Ženské souboje samozřejmě nabídnou i galavečery UFC na Nova Sport 6. Získání vysílacích práv na nejprestižnější MMA organizaci světa oznámila Skupina Nova předevčírem.

V nabídce stanic Nova Sport 1 a 2 se i nadále budou objevovat přímé přenosy švédské florbalové Superligy žen, kde hraje množství českých hráček včetně nejlepší florbalistky světa roku 2020 Elišky Krupnové. Ženy se na Nova Sport 2 objevují také na vybraných turnajích nejlepší šipkové organizace světa PDC včetně mistrovství světa. Na MS 2020 zazářila Angličanka Fallon Sherrock, vycházející šipkovou hvězdou je její krajanka Beau Greaves.


Zdroj: Skupina Nova rozšiřuje nabídku ženského sportu. Skupina Nova. Tisková zpráva

Související

Iniciativa Cesty pomůže mladým uprchlíkům na českém pracovním trhu

Přejít na článek

Istanbulská úmluva: Největší mýty a proč ji Česko ještě neratifikovalo?

Přejít na článek

1. března si ženy mohou „oddechnout“. Doběhly k cílové čáře odměňování mužů za rok 2022

Přejít na článek