Nadační second hand otevírá ve Westfieldu Chodov

Ze světa členů

28. 12. 2023

Nadační second hand Moment otevřel v chodovském Westfieldu. Nadace Moment zde představí „nadační pop up” a nabídne zákazníkům možnost nakoupit oblečení a doplňky z druhé ruky. Výtěžek z prodeje se rozdělí mezi Momentem dlouhodobě podporované české neziskovky.

Zákazníci se mohou těšit na širokou kolekci zimního a celoročního zboží z druhé ruky s velmi příznivou cenovkou. Dámské a dětské oblečení zde nakoupí za 89 korun za kus a velká část sortimentu pro děti bude v akci 1+1. „Na své si přijdou i náročnější klienti. Na pop-upu vyhradíme prostor se speciálně naceněnými top kousky” Ulovit u nás bude možné i stále oblíbenější retro a vintage oděvy,” doplňuje Markéta Soukupová, ředitelka Nadace Moment. Zároveň dodává: „Milovníci secondhandové slowfashion se můžou těšit na každodenní příval nových kousků, kterých máme bohatou zásobu. Vyplatí se chodit pravidelně.”

Nadační pop up bude ve Westfieldu otevřený do konce ledna 2024 a to v prvním patře mezi prodejnou Comtessa a Intersportem v běžné otevírací době ostatních obchodů, a to od 9-21 hodiny. Mimoto provozuje Nadace Moment v Praze aktuálně další 2 pobočky na Vinohradech, u nám. Jiřího z Poděbrad a nedaleko I. P. Pavlova. Třetí žižkovská je v přípravách a její otevření se plánuje na leden 2024.

„Jsem ráda, že se nám povedlo dohodnout se s vedením Westfieldu na příznivých podmínkách pro otevření nadačního popupu. Je to pro Moment další příležitost. Mimo to, že nabídneme zákazníkům nákup z druhé ruky za příznivou cenu, si vyzkoušíme chod prodejny v největším centru republiky. Získáme data a vyhodnotíme, zda by nám provoz v centru dával ekonomický smysl v budoucnu i za běžných podmínek. Cílem Momentu je nejen vracet věci do oběhu, ale jeho ziskem podporovat další nevládní organizace,” popisuje smysl akce Markéta Soukupová, ředitelka Nadace Moment.

Koncept nadačního pop upu není pro Moment novinkou. Letos ho úspěšně uspořádali už v ostravském nákupním centru Forum Nová Karolina. Výtěžek ve výši 135.000 korun šel na konto denního stacionáře Žebřík o.p.s.

V Ostravě na Moment vsadili už dva největší provozovatelé nákupních center. Letos to bylo vedení New Karolina Shopping Center Development, s.r.o., které Momentu poskytlo prostory zcela zdarma. Pod střechou největšího krajského nákupního centra Forum Nová Karolina se tak v červnu otevřela velkorysá 120 m2 velká prodejna. Architektonickým zpracováním a designem na míru se dokáže jednotka rovnat ostatním komerčním subjektům. V ostravském centru Avion Shopping Park je prémiový koncept Momentu funkční od roku 2019. Byl to tehdy vůbec první second hand v česku otevřený v nákupním centru. Letos pro Moment centrum vybudovalo na své náklady novou jednotku s pětiletým nulovým nájmem.


Zdroj: Nadační second hand otevírá ve Westfieldu Chodov. Moment. Tisková zpráva

Související

Sušenky ze zbytků? Biopekárna Zemanka a UGO představují novinku, která využívá suroviny bez plýtvání

Přejít na článek

Ohlédnutí za Cenami SDGs: V roce 2019 se odehrál první fotbalový šampionát pro ženy – aktivistky na Václavském náměstí

Přejít na článek