Plogguj s námi na Světový den životního prostředí a vyběhni s odpadem i ty!

24. 5. 2021

Spojili jsme síly s těmi, kterým záleží nejen na svém osobním zdraví, ale také na zdraví naší planety. Jsou mezi nimi například influenceři Kovy nebo Jitka Nováčková, youtuber Janek Rubeš (Honest Guide) a hokejista Vilém Franěk.

Svět i Česko oslaví v sobotu 5. června Světový den životního prostředí. V tento den si již od roku 1972 připomínáme, že bychom jako lidstvo měli žít v souladu s přírodou, pečovat o životní prostředí a přicházet s řešeními na zásadní ekologické výzvy současnosti. A to nejen 5. června, ale po celý rok. Po celém světě se proto u příležitosti Světového dne životního prostředí konají tisíce aktivit spojených s environmentální osvětou.

My se v Asociaci společenské odpovědnosti do oslav zapojujeme každoročně. Letos jsme se rozhodli rozběhat Česko k individuálním ekologickým závazkům skrze náš projekt Plogging Česko, který u nás od roku 2018 zastřešujeme. Každý se může snadno zapojit, a to i v době ještě stále přetrvávajících pandemických omezení. Řešení ekologických problémů a ochrana životního prostředí se totiž týká každého z nás. A také každý z nás má možnost přispět svým dílem. Všimli jste si, že se poslední dobou v přírodě povalují nejen odpadky, ale také stále častěji chirurgické roušky a respirátory? A víte, jak dlouho se v přírodě odpad rozkládá?

Skrze Plogging Česko pomáháme českým běžcům, procházkářům a každému, kdo se zajímá o své zdraví i zdraví naší planety, rozběhnout svůj krok směrem k této ekofriendly aktivitě – ploggingu. Že jste o něm nikdy neslyšeli?

Plogging kombinuje běhání a sbírání odpadků. Zrodil se v roce 2016 ve Švédsku a okamžitě se rozběhl do dalších zemí včetně Česka, kde si ho pod hlavičku globálních cílů vzala Asociace společenské odpovědnosti.

Staň se s námi ploggerem a vyběhni v sobotu 5. června nejen s odpadky. Stačí odhodlání měnit naši planetu k čistšímu místu pro nás pro všechny, dobré boty a cokoli pro sběr odpadu. Ať už patříte mezi začátečníky nebo zkušené běžce, každý může maličko přispět k čistější přírodě ve svém okolí. Běhat se dá v lese, ve městě nebo třeba jen kousek kolem domova. Z běhu si odnesete nejen lepší kondičku, ale také dobrý pocit.

U příležitosti oslav Světového dne životního prostředí jsme v Asociaci společenské odpovědnosti ve spolupráci s našimi ambasadory, manželi Petříčkovi, vyhlásili ploggovací výzvu, do které se můžeš zapojit i Ty. Z přírody chceme společně odstranit až 50 000 tašek odpadu. Přidej se k nám a připočítej svůj úlovek do celorepublikové statistiky na www.ploggingcesko.cz.

„Když nevíš co by, vezmi pytel, rukavici a vyraž houbařit. Houby – odpadky najdeš vždy a mohu potvrdit, že přinesení pěkného úlovku vyplaví stejnou radost jako košík bedel,“ dodává Iva Petříčková.

Na Světový den životního prostředí, 5. června 2021, se k nám připojí také influenceři Kovy, Jitka Nováčková, youtuber Janek Rubeš (Honest Guide) a hokejista Vilém Franěk.

Přidej se k nám a nezapomeň nasdílet své úlovky na sociálních sítích pod hashtagem #ploggingcesko. Pomoz nám naplnit výzvu 50 000 tašek odpadu a na webu www.ploggingcesko.cz zaregistruj s kolika taškami odpadu jsi po cestě “vyběhl”. A především nezapomeň na to, že každý správný plogger vysbírané odpadky vždy zodpovědně zrecykluje do barevných kontejnerů. Modrá barva je na papír, žlutá na plast, oranžová na nápojové kartony a zelená na sklo.