Projekt BRIDGE vytváří mosty mezi akademickou sférou, podnikáním a občanskou vědou

Ze světa členů

22. 6. 2023

Úspěšný projekt BRIDGE se blíží do finále! Jedná se o multidisciplinární tříletý projekt Erasmus + (2020-2023) koordinovaný Uppsalskou univerzitou ve Švédsku jehož partnerem je i MENDELU.

Cílem projektu je vytvářet mosty mezi akademickou sférou, podnikáním a občanskou vědou, přičemž hlavní cílovou skupinou jsou studenti magisterských oborů, PhD studenti, ale také jejich školitelé. Projekt přináší různé výstupy, jako jsou checklisty pro akademické psaní, guidelines pro propojení akademické integrity ve výzkumu, podnikání a občanské vědě, vzdělávací materiály včetně inovativních her na bázi reálných situací a vzdělávací moduly, které lze přizpůsobit různým oborům.

Checklisty pro akademické psaní byly vytvořeny speciálně pro studenty, kteří začínají psát svoji závěrečnou magisterskou nebo disertační práci nebo chtějí poprvé publikovat své výstupy v odborném periodiku. Jsou dobrým podpůrným materiálem i pro supervisory, kteří mají nelehkou úlohu všechny tyto studenty vést. Checklisty najdete na webových stránkách v češtině, angličtině i dalších jazycích.

Vzhledem k neustálé potřebě edukovat zábavnou formou byly vytvořeny i vzdělávací hry, které si můžete zahrát. Vyzkoušet můžete role-play a ověřit si tak, jak byste se zachovali u zadaných scénářů. Zahrát si lze i deskovou hru na motivy známé deskovky „Aktivity“. Protože projekt se chýlí ke konci, každý týden zde přibývají nové materiály, vzdělávací moduly a hry.


Zdroj: Projekt BRIDGE vytváří mosty mezi akademickou sférou, podnikáním a občanskou vědou. Mendelova univerzita v Brně. Tisková zpráva

Související

Vědkyně z Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity získala ocenění pro ženy ve vědě

Přejít na článek

Chleba žije už třetí rok! Další třídy se zapojily do mezioborového projektu

Přejít na článek