Rezervace divokých koní je součástí knihy 555 výlety s gastromapou Lukáše Hejlíka

28. 6. 2021

Mezi 101 atraktivních návštěvnických cílů v České republice se zařadila rezervace divokých koní ve středočeských Milovicích. Stala se tak součástí knihy 555 výlety s gastromapou Lukáše Hejlíka.

„Vždycky mě bavilo jezdit s rodinou na výlety. Naše země je nádherná, rozmanitá, ideálně velká a neskutečně fotogenická,“ uvedl Lukáš Hejlík. Se svojí ženou Veronikou vybrali tipy na 101 výletů a v jejich okolí dostupná bistra, stánky, kavárny, cukrárny, hostince nebo pivovary. Těch podniků je celkem 555. „V tomhle průvodci vám také řeknu, kde je řemeslná pekárna nebo skvělá farma. Jsou to tipy dostupné, prostě výletnické,“ dodal Lukáš Hejlík.

Kromě gastrotipů Lukáš Hejlík každý výlet popisuje a vždy ho doprovází fotografií od respektovaných českých fotografů a cestovatelů. Milovickou rezervaci ilustruje snímek dlouholetého fotografa divokých koní Michla Köppinga.

Kniha obsahuje i praktické doplňky. Její partner Kudyznudy.cz připojuje další možnosti, kam se v dané lokalitě podívat. Pomocí QR kódu Mapy.cz si navíc čtenáři mohou stáhnout celý výlet i tipy Lukáše Hejlíka do navigace. Další technologickou „vychytávku“ představuje to, že každý z výletů má v knize napárovanou skladbu, kterou lze načíst v aplikaci Spotify.

„Rezervace divokých existuje necelých sedm let. Udělalo nám proto radost, že se po tak krátké době dostala mezi nejoblíbenější cíle turistů, vedle památek, které mají často mnohasetletou historii,“ zmínil Dalibor Dostál, ředitel ochranářské společnosti Česká krajina, která rezervaci v lednu roku 2015 založila. Průvodce může výletníkům pomoci, aby si návštěvu rezervace lépe užili. „Lidé nám často píší nebo telefonují, a ptají se na to, jaký podnik bychom jim v Milovicích a okolí doporučili. V knize gastrovýletů Lukáše Hejlíka najdou hned několik dobrých tipů,“ doplnil Dalibor Dostál.

Ochranářská organizace Česká krajina na projektech spojených s ochranou přírody spolupracuje s experty z Biologického centra Akademie věd České republiky, Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, Univerzity Karlovy v Praze, Ústavu biologie obratlovců Akademie věd České republiky, Botanické zahrady hlavního města Prahy, Zoo Liberec, České zemědělské univerzity v Praze, Mendelovy univerzity v Brně, Masarykovy univerzity v Brně a dalších odborných institucí.


Zdroj: Rezervace divokých koní je součástí turistického průvodce 555 výlety s gastromapou Lukáše Hejlíka. Česká krajina o.p.s.. Tisková zpráva, 10. 6. 2021.

Související

Česká veganská společnost vydala novou e-knihu Kuchařka beze stopy

Přejít na článek

Pod pokličku neziskového sektoru nahlíží nový podcast Dobro skladem

Přejít na článek

Nový Prostor a jeho prodejci pořádají Ping Pong Piknik. Zahrajte si i vy!

Přejít na článek