Sdružení Portus Praha spustilo kampaň „Jednu cihlu unesete“

21. 7. 2020

Herečka Simona Stašová a houslový virtuos Jaroslav svěcený se staly patrony nové dobročinné kampaně. Vystupují ve videích na podporu sbírky „Jednu cihlu unesete“. Společně se sdružením Portus Praha tak usilují o otevření chráněného bistra PŘÍBĚH ve středočeské Davli.

Portus Praha je přístavem pro lidi s mentálním postižením, aby mohli důstojně bydlet, pracovat, rozvíjet se a svobodně žít spolu s ostatními život člověka. Organizace se již přes 20 let věnuje prodeji dobročinných cihel. Za menší obnos peněz si lidé mohou koupit symbolickou cihlu a přispět tak na výstavbu chráněného bydlení a dílen. Letošní koronavirová krize ale tradiční, převážně pouliční prodej pozastavila. Drobní dárci se často ocitli bez příjmů a vidina vytvoření pracovních míst pro lidi s postižením se dostala do ohrožení.

Proto se pražská neziskovka rozhodla tentokrát oslovit spíše firmy a větší dárce a do oběhu pustit pouze 200 cihel, každou v hodnotě 5 000 Kč. Jako poděkování pak pořadatelé sbírky připravili pro všechny příjemný večer, kde si dárci mohou popovídat s patrony sbírky Simonou Stašovou a Jaroslavem Svěceným.

Sbírka probíhá na portálu Donio.


Zdroj: Portus Praha, z. ú.

Související

První květnové úterý vzdá celý svět hold dobrým skutkům. V Praze se na jejich počest rozsvítí Petřín i Černínský palác

Přejít na článek

Ještě týden můžete nominovat na Cenu Via Bona ty, kdo pomáhají a darují druhým

Přejít na článek