Společnost DPD loni v Česku přepravila téměř 46 milionů balíků, doručování do boxů a výdejních míst Pickup vzrostlo o 130 %

Ze světa členů

6. 2. 2024

Společnost DPD, součást největší evropské sítě balíkové přepravy Geopost, přepravila v roce 2023 bezmála 46 milionů balíků (vnitrostátní přeprava a mezinárodní zásilky). Mezinárodní zásilky pak tvořily více než 10 milionů balíků. Češi, kteří nakupují na zahraničních e-shopech, si pak velmi oblíbili ty polské, kde činil meziroční nárůst 45 %. Největší meziroční změnu pak zaznamenala přeprava do samoobslužných boxů a výdejních míst, do kterých bylo doručeno o 130 % více balíků.

DPD otevřela pro své zákazníky v Česku 250 nových DPD Pickup Boxů na solární pohon a téměř 1300 nových výdejních míst, která jsou součástí největší celoevropské sítě výdejních míst Pickup (více než 100 000 míst).

Podle nejnovějšího průzkumu E-shopper barometer využívá výdejní místa 49 % Čechů nakupujících na internetu a samoobslužné boxy 26 %. V roce 2024 chce DPD na tento trend doručování mimo domov navázat a nabídnout českým zákazníkům až 8000 výdejních míst a boxů po celé republice.

Zájem o využívání výdejních míst a boxů neopadá, ale právě naopak. Náš region je v počtu boxů evropským lídrem a my v tomto trendu budeme pokračovat i nadále, abychom uspokojili poptávku zákazníků mít výdejní místa Pickup a DPD Pickup Boxy co nejblíže od místa bydliště,” říká Miloš Malaník, generální ředitel DPD.

Zákaznická linka DPD odbavila loni přes 388 tisíc hovorů a téměř 664 tisíc e-mailových dotazů. S chatbotem proběhlo přes 157 000 konverzací a lidé ho nejčastěji využívali ke sledování zásilky. DPD patří dlouhodobě mezi lídry na českém trhu a úspěšnost doručení balíčků se pohybuje kolem 98 až 99 %.


Zdroj: Společnost DPD loni v Česku přepravila téměř 46 milionů balíků, doručování do boxů a výdejních míst Pickup vzrostlo o 130 %. DPD. Tisková zpráva

Související

Lidé se zdravotním postižením mohou být úspěšnými zaměstnanci ve velkých i malých firmách

Přejít na článek

Vychází nová kniha Petra Daniše Klima je příležitost

Přejít na článek

Největší e-commerce průzkum na světě E-shopper Barometer: Češi obsadili druhou příčku ve výdejních místech – pravidelně sem objednává polovina lidí

Přejít na článek