Startuje jarní fáze Cen SDGs 2021 v podobě Akademie SDGs

22. 4. 2021

Do konce března se do Cen SDGs 2021 přihlásilo 238 udržitelných projektů, které zároveň veřejně vyjádřily svůj závazek k naplňování Cílů udržitelného rozvoje od OSN. Cesta letošního ročníku Cen tímto ale zdaleka nekončí.

V průběhu března se napříč Českem symbolicky vznášely balóny s poselstvím za lepší svět. Na společnou cestu se s Asociací společenské odpovědnosti a partnery ročníku vydalo 238 projektů přihlášených v kategoriích Byznys, Veřejná sféra, Mladí lídři, Vzdělání a Reporting. Ti všichni zároveň ještě soutěží o další dvě speciální ocenění, Cenu České rozvojové agentury a nominaci do světového finále Moonshot Platform.

Ceny SDGs přinášejí do Česka nový vítr. Na samotné ocenění těch nejlepších projektů od dubna navazuje bezplatný vzdělávací program – Akademie SDGs, kterou realizuje Asociace společenské odpovědnosti spolu s odborníky z Impact Hub ČR. Cílem je vybavit všeczny příznivce udržitelnosti potřebnými informacemi.

Akademie SDGs přinese až do října sérii čtyř edukačních přednášek se špičkovými odborníky na poli udržitelnosti. Ti společně s mentory navíc pomohou vybraným projektům odhalit úskalí, která by je mohla brzdit v rozvoji a naplňování Cílů udržitelného rozvoje. Akademie SDGs je otevřena široké veřejnosti. Expertní konzultace projektů jsou určeny jen pro členy Asociace společenské odpovědnosti a projekty z Cen SDGs. Každý se však může stát součástí edukační části.

Zajímá vás, jak můžete přispět k obnově planety? Více se dozvíte na první ze série akcí v rámci Akademie SDGs, která se koná 22. dubna u příležitosti Dne Země. Více o Akademie SDGs a všech vzdělávacích eventech najdete zde.

Mezitím, co se projekty budou vzdělávat v Akademii SDGs, v Cenách SDGs začne proces hodnocení přihlášených projektů. Na výběru vítězů se podílí odborná porota složená ze zástupců spoluvyhlašovatelů ocenění a nezavislých odborníků.

Kategorii Mladí lídři hodnotí speciální porota složená z řad zástupců Forbes Česko a vítězů předchozích ročníků této kategorie. Speciální porota také zasedá pro Cenu České rozvojové agentury, která se skládá ze zástupců České rozvojové agentury. Nominaci Moonshot posuzují nezávislí odborníci z iniciativy Moonshot Platform.

Vítězové letošního ročníku budou představeni u příležitosti slavnostního vyhlášení 16. září.

 

Související

Hlasování o světově unikátních Cenách SDGs startuje už dnes. O výsledcích rozhodne veřejnost

Přejít na článek

ESG Rating v praxi: ,,Ukázal nám oblasti, které naší udržitelnosti zatím zůstaly skryty” zaznělo na poslední červnové akci

Přejít na článek

E-shop Nakup na Dobro odstartuje v červenci. Čeká na vás řada udržitelných dárků i ekologická doprava zdarma

Přejít na článek