Startuje jarní fáze Cen SDGs 2021 v podobě Akademie SDGs

22. 4. 2021

Do konce března se do Cen SDGs 2021 přihlásilo 238 udržitelných projektů, které zároveň veřejně vyjádřily svůj závazek k naplňování Cílů udržitelného rozvoje od OSN. Cesta letošního ročníku Cen tímto ale zdaleka nekončí.

V průběhu března se napříč Českem symbolicky vznášely balóny s poselstvím za lepší svět. Na společnou cestu se s Asociací společenské odpovědnosti a partnery ročníku vydalo 238 projektů přihlášených v kategoriích Byznys, Veřejná sféra, Mladí lídři, Vzdělání a Reporting. Ti všichni zároveň ještě soutěží o další dvě speciální ocenění, Cenu České rozvojové agentury a nominaci do světového finále Moonshot Platform.

Ceny SDGs přinášejí do Česka nový vítr. Na samotné ocenění těch nejlepších projektů od dubna navazuje bezplatný vzdělávací program – Akademie SDGs, kterou realizuje Asociace společenské odpovědnosti spolu s odborníky z Impact Hub ČR. Cílem je vybavit všeczny příznivce udržitelnosti potřebnými informacemi.

Akademie SDGs přinese až do října sérii čtyř edukačních přednášek se špičkovými odborníky na poli udržitelnosti. Ti společně s mentory navíc pomohou vybraným projektům odhalit úskalí, která by je mohla brzdit v rozvoji a naplňování Cílů udržitelného rozvoje. Akademie SDGs je otevřena široké veřejnosti. Expertní konzultace projektů jsou určeny jen pro členy Asociace společenské odpovědnosti a projekty z Cen SDGs. Každý se však může stát součástí edukační části.

Zajímá vás, jak můžete přispět k obnově planety? Více se dozvíte na první ze série akcí v rámci Akademie SDGs, která se koná 22. dubna u příležitosti Dne Země. Více o Akademie SDGs a všech vzdělávacích eventech najdete zde.

Mezitím, co se projekty budou vzdělávat v Akademii SDGs, v Cenách SDGs začne proces hodnocení přihlášených projektů. Na výběru vítězů se podílí odborná porota složená ze zástupců spoluvyhlašovatelů ocenění a nezavislých odborníků.

Kategorii Mladí lídři hodnotí speciální porota složená z řad zástupců Forbes Česko a vítězů předchozích ročníků této kategorie. Speciální porota také zasedá pro Cenu České rozvojové agentury, která se skládá ze zástupců České rozvojové agentury. Nominaci Moonshot posuzují nezávislí odborníci z iniciativy Moonshot Platform.

Vítězové letošního ročníku budou představeni u příležitosti slavnostního vyhlášení 16. září.

 

Související

„Když nemůžeš, tak uklízej,“ začíná nový projekt se společenským přesahem

Přejít na článek

Networking členů Asociace společenské odpovědnosti ve znamení Společnosti 5.0

Přejít na článek

E-shop Nakup na Dobro odstartuje v červenci. Čeká na vás řada udržitelných dárků i ekologická doprava zdarma

Přejít na článek