Zahrada života doprovází mladé lidi na cestě k dospělosti

10. 1. 2022

Nejen v pohádkách chodívali dříve jinoši do světa, aby se naučili řemeslu, osamostatnili se a poznali život z více stran. Dnes je doba jiná, ale potřeby mladých zůstávají. Zahrada života nabízí dospívajícím ve věku 15-20 let čas a prostor ujasnit si, kam chtějí v životě směřovat.

Zahrada života je program osobního růstu pro mladé lidi, kteří na sobě chtějí pracovat. Jedná se o sérii 5 víkendů během 1 roku pod vedením zkušených lektorů s praxí v zážitkové pedagogice, školství, práci s mládeží, koučování a terapii. V mezidobí mezi víkendy se účastníci mohou potkávat s mentorem – o něco starším člověkem, se kterým si mohou popovídat o tématech, kterými se právě zabývají.

Zahrada symbolizuje bezpečný prostor pro růst a zrání. V Zahradě života se účastníci setkají především sami se sebou. Poznají různé techniky sebevnímání, prozkoumají zdroje svého sebevědomí a posílí schopnost rozhodovat se v čase nejistoty. Naučí se naslouchat svému vnitřnímu hlasu a směřovat svůj život v souladu se svými talenty. Budou mít možnost věnovat se otázkám, na které ve škole a běžném životě většinou nezbývá čas.

Kurz začíná v únoru 2022, podrobnosti a přihlášku nejdete na stránkách zahrada-zivota.cz. Kdo si není jistý, jestli je Zahrada života pro něj to pravé, může se přihlásit na první víkend a až pak se rozhodnout o účasti na celém programu. Ze stejného důvodu se také konají pravidelné online ochutnávky – aktuální termíny najdete zde.

Program Zahrada života zastřešuje nezisková organizace AKÁDA, zaměřená na zdravý rozvoj jednotlivců, komunit i regionů. Kurz probíhá v prostorách Akademie Libchavy a připravuje ho tým absolventů programu Future Leader.


Zdroj: Zahrada života doprovází mladé lidi na cestě k dospělosti. AKÁDA. Tisková zpráva, 10. 1. 2022.

Související

Equal Pay Day 2023: Rovné příležitosti pohání ekonomický růst, posilují demokracii a zvyšují wellbeing celé společnosti

Přejít na článek

Zúčastněte se webináře na téma Cirkulární eventy jako zelené akce budoucnosti

Přejít na článek

Nadace O2 pomáhá mít digitální i fyzické zdraví pod kontrolou

Přejít na článek