Stavby s vůní dřeva: Která studentská stavba je nejlepší?

Ze světa členů

18. 8. 2023

Zajímá vás, jaká dřevěná díla přihlásili studenti do 11. ročníku oborové soutěže Stavby s vůní dřeva? Od 25. července si je můžete prohlédnout v galerii, kde si také rovnou můžete vybrat svého favorita a dát mu svůj hlas. Účastí v hlasování se navíc zařazujete do soutěže o pobyt v tiny house VERANDA uprostřed lesa nedaleko řeky Sázavy. Podívejte se, jaké krásy ze dřeva tvoří mladí studenti a jak pracují s přírodním obnovitelným materiálem.

Největší studentská soutěž v České republice zaměřená na dřevěné stavění letos probíhá již pojedenácté v řadě. Soutěž Stavby s vůní dřeva, organizovaná Nadací dřevo pro život, je určená studentům, kteří se chtějí laické veřejnosti pochlubit svou prací a talentem. Nadace dřevo pro život soutěží zároveň zdůrazňuje výhody dřevěných staveb a důležitost využívání dřeva jako obnovitelné suroviny. Do soutěže se letos přihlásilo celkem 60 vysokoškolských studentů s 52 návrhy dřevěných staveb. Na výherce soutěže také čekají skvělé ceny, a to jak v podobě finančních, tak věcných odměn.

Vítěze vybere odborná porota, laická veřejnost a partneři soutěže. Nadace může zároveň udělit i tzv. zvláštní ocenění pro návrh, který bude technicky, vizuálně nebo jinak výjimečný. Veřejnost může pro studentské stavby hlasovat on-line na webu soutěže až do 25. srpna. Vybírat může z 11 návrhů v kategorii Dřevěné stavby – malé a ze 41 návrhů v kategorii Dřevěné stavby – velké.

Hlasujte a vyhrajte zajímavý zážitek

Vyberte si z galerie letošních přihlášených děl to, které vás nejvíce oslovilo a svým hlasem podpořte jeho tvůrce. Pokud se na vás usměje štěstí, budete vylosováni a získáte poukaz na parádní pobyt na 12 m2 nedaleko řeky Sázavy. Na jednoho z vás čekají dvě noci v tiny house VERANDA uprostřed přírody s dechberoucím výhledem. Výsledky letošního ročníku studentské soutěže Stavby s vůní dřeva budou slavnostně vyhlášeny 21. září 2023.

Více informací ZDE.


ZDROJ: Hlasujte v soutěži Stavby s vůní dřeva a vyhrajte parádní glamping v tiny house Veranda. Nadace dřevo pro život. Tisková zpráva

Související

Jak zamezit plýtvání potravinami? Odpovídá výzkum mezi Brňany i nová evropská legislativa

Přejít na článek

Cirkulární akademie oficiálně zahájila svou činnost. Bude učit firmy, jak aplikovat udržitelnost a cirkulární ekonomiku do svých procesů

Přejít na článek