Vzdělávejte se s NROSkou

Ze světa členů

29. 8. 2023

Každá nezisková organizace, ale i firma, pečuje o svoje zaměstnance a snaží se, aby se posouvali, vzdělávali a profesionalizovali. S tím vám pomohou členové z Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS). Za poslední 3 roky uspořádali více než 100 kurzů. Rad a tipů z nich dnes efektivně ve své práci využívá přes 1200 účastníků. Mezi jejich lektory patří jedničky ve svém oboru a v kurzech se zaměřují zejména na praktický přínos.

Všechny jejich kurzy jsou navrženy s důrazem na praktické příklady, interaktivní prostředí a individuální konzultace, aby zaručili maximální přínos pro vaši organizaci. Vybrat si můžete z celoroční nabídky nebo využít kurz na míru či konzultace, jež připraví speciálně pro vás.

Dostupné jsou kurzy těchto kategorií:

  1. Sociální služby: získáte informace a dovednosti potřebné pro úspěšnou registraci sociální služby, naučíte se nad sociální službou přemýšlet komplexně a především díky workshopovému pojetí budete umět vše rychle aplikovat v praxi.
  2. Fundraising: naučíte se používat praktické nástroje pro tvorbu fundraisingového plánu, oslovování potenciálních dárců a efektivního řízení vztahů se sponzory. Díky tomu si zajistíte finanční stabilitu a udržitelnost.
  3. PR a marketing: kurz vám poskytne znalosti a dovednosti pro vytvoření strategie komunikace, tvorbu obsahu, vedení sociálních sítí a práci s médii. Budete schopni efektivně oslovovat nové dárcovské skupiny, budovat povědomí o svém úsilí a posílit svou značku. Kurzy jsou prezenční i online.

Na příští rok pro vás NROS chystá 4 nové akreditované kurzy se zaměřením na fundraising, řízení financí, evaluaci a personální řízení. Mimo kurzy se NROSka také podílí a sama pořádá konference. V tomto roce to byla konference Digitální den pro neziskovky, kterou organizovala společně s AVPO ČR a Sdružením VIA. Další konferencí, která proběhla v březnu, je Jak podnikat udržitelně – ESG pro neziskovky, sociální podniky a malé/střední firmy. Přinášíme vám její záznam a také pozvání na navazující konferenci, věnující se tématu ESG z pohledu bank.

Konference Financování udržitelných aktivit proběhne 21. září v inspirativních prostorách Green Table Florentinum by Veolia v Praze. Dozvíte se, jaké nástroje podpory a financování udržitelných aktivit jsou k dispozici ve vztahu k nutnosti celkové transformace napříč sektory nebo jaké jsou plánovány. Akce je unikátní a propojuje klienty z různých segmentů různých bank. Tato platforma umožní klientům sdílet zkušenosti a poznatky a diskutovat o výzvách a příležitostech v oblasti udržitelnosti. Konference je jak pro neziskové organizace, tak pro malé a střední firmy. ESG budou postupně muset řešit všechny subjekty.

Členové Asociace společenské odpovědnosti mají 10% slevu na kurzy s kódem ASOCIACE. Kód lze využít do 20. října.


Zdroj: Vzdělávejte se s NROSkou. NROS

Související

Dnes je Mezinárodní den gramotnosti: Jak to s ní ve světě vypadá?

Přejít na článek