Vznikl nový nadační Vintage shop v Praze

Ze světa členů

9. 8. 2023

Secondhand Moment se rozrostl o další obchod v Praze. Má tak první speciálku na retro a vintage. Milujete tuhle módu? Tak koukněte, kde je najdete.

Proč se v Momentu rozhodli otevřít právě obchod s retro zbožím?

Nadační obchod jsme otevřeli v první polovině července jako speciálku na retro a vintage. Je to jedna z cest, jak maximálně vytěžit všechny dary, které k nám chodí. Poptávka po tomto zboží v hlavním městě naopak od Ostravy je veliká. Vidíme tady příležitost, jak neplýtvat zdroji a maximálnímu množství darů prodloužit jejich životní cyklus,“ říká k otevření nového shopu Markéta Soukupová, ředitelka Nadace Moment.

S rostoucí sítí nadačních obchodů roste také základna podporovaných projektů a organizací. Skutečnou budoucnost vidíme v cirkularitě, proto jsme do rodiny podporovaných projektů nově přijali INCIEN Institut Cirkulární Ekonomiky,” doplňuje Markéta.

Nadační vintage shop najdete u I. P. Pavlova v Praze na adrese Rumunská 17, Nové Město. Otevřeno mají denně i o víkendu. V týdnu mezi 11:00 až 19:00 a o víkendu od 10:00 do 17:00. Novým obchodem také rozšířili síť sběrných míst darů. Máte doma pěkné věci, které už nevyužíváte a ještě by posloužily? Vrátit do oběhu je můžete osobně také v krámku na Rumunské.


Zdroj: Otevřeli jsme Vintage shop v Praze. Moment. Blogový článek

Související

Global Goals Summit už za týden. Přinese Pla(s)teosaura, unikátní zero waste menu, swap oblečení i rozhovor s legendou udržitelnosti

Přejít na článek