Zúčastněte se webináře na téma Cirkulární eventy jako zelené akce budoucnosti

9. 9. 2020

Poradenská a konzultační společnost CIRAA společně s Institutem cirkulární ekonomiky a expertkou na event management Martinou Kafkovou, zakladatelkou agentury M-ocean, navazují na úspěšnou sérii jarních webinářů. Tématem zářijového webináře budou zelené akce budoucnosti – cirkulární eventy.

Tento nový komplexní koncept vznikal několik měsíců na základě potřeby organizovat akce společensky odpovědně a ekologicky. Na webináři, který se bude konat 16. září, tak účastníky Martina Kafková seznámí s principy cirkulárního eventu a přiblíží jim, jak na to.

Eventy a akce jsou běžnou součástí společenského života firem, institucí i komunit. Pomáhají jejich zadavatelům plnit důležité cíle, ať už společenské nebo obchodní. Většinou se ale při organizaci hodnotí pouze výsledný efekt, bez zvážení ekologické zátěže eventu. Pomalu ale dochází k určitým změnám a posunu jejich vnímání. Organizátoři už nechtějí jen zbytečně plýtvat materiály a zdroji, ale začínají více přemýšlet o dopadech na životní prostředí. Zatím ale v tomto ohledu chybí strategický přístup.

“Chtěli bychom účastníky webináře inspirovat, že lze akce plánovat a pořádat i jinak než zažitým způsobem, a to udržitelně. Při realizaci udržitelného eventu se musíme zaměřit na redukci jednorázově použitých materiálů, zamezit plýtvání energiemi, vodou, ale i potravinami. V neposlední řadě nás zajímá také uhlíková stopa, kterou umíme účinnými opatřeními efektivně snížit. Věříme, že cirkulární eventy mají skutečně budoucnost a každému na této cestě za změnou rádi poradíme,” popisuje Martina Kafková, event management expert společnosti Cira Advisory a M-Ocean.

Všichni, kteří mají chuť v tomto ohledu něco změnit a převzít za eventové prostředí zodpovědnost, se mohou přihlásit 16. září od 17 hodin na webinář. Dozví se přesně, co je to cirkulární event, jak nastavit udržitelné KPI’s akce, jakých je 12 pilířů cirkulárního eventu nebo jak minimalizovat uhlíkovou stopu.

Webinář je pro registrované účastníky zdarma. Registrovat se je možná na tomto odkazu.

Související

V českých školách nemůže svým dětem zaplatit školní oběd už téměř 30 000 rodin

Přejít na článek

České děti tráví na sociálních sítích až 3 hodiny denně. Toxické rady na nich mohou ohrozit i jejich zdraví

Přejít na článek

Dům zahraniční spolupráce představuje svoji Strategii udržitelnosti

Přejít na článek