Aby do zoo mohlo úplně každé dítě

Ze světa členů

26. 7. 2023

Zoopark Zájezd opět rozdává vstupenky desítkám rodin, které by si jinak výlet nemohly dovolit. Tentokrát projekt uskutečnily ve spolupráci s obecně prospěšnou společností WOMEN FOR WOMEN, která mimo jiné stojí za projekty Obědy pro děti a Bydlení pro děti – Kauce, a s Klubem svobodných matek. Díky jejich kontaktům se vstupenky dostávají do správných větších i menších rukou.

„Když pozorujete skotačící lemury, panáčkující surikaty nebo vám po hlavě leze veverka, lehce zapomenete na stres všedních dní. Když jsme Zoopark Zájezd budovali, vychovávala jsem sama tři děti a vím, jak těžké to může být. Jsem ráda, že teď můžeme dělat radost i těm, kteří by jinak do zoo nemohli přijít,” říká Dana Fraňková, zakladatelka zoo, která se před lety rozmýšlela jen chvíli, zda svůj chov zvířat zpřístupnit veřejnosti.

Nyní můžete v zoo vidět výstavu fotografií, které dokumentují proměny zoo za posledních 15 let. Zatímco na začátku šlo o domácí zahradu uprostřed obce Zájezd, kam lidé platili jen dobrovolné vstupné, dnes jde o pravou zoologickou zahradu s více než stovkou druhů zvířat a 80 tisíci návštěvníky za rok. Již od založení zoo sem mají zdarma vstup všechny dětské domovy.

Stovky rodin dostaly vstupenky darem například i díky Charitě a Českobratrské církvi. Díky krásnému zážitku si i ti nejmenší návštěvníci upevňují svůj vztah k přírodě a svému okolí, a to má obrovský význam.


Zdroj: Chceme, aby do zoo mohlo úplně každé dítě. Zoopark Zájezd. Tisková zpráva

Související

V Kutné Hoře se čerpala česko-slovenská inspirace pro rozvoj škol

Přejít na článek

Zelené inovace v odborném vzdělávání. České školy představují, co umí

Přejít na článek