Bubnujte, aby byl hlas dětí slyšet! Ticho děti před násilím neochrání

Ze světa členů

23. 10. 2023

Čtrnáct procent českých dětí je zasaženo násilím v rodině. Každý může mít ve svém okolí děti, které se s takovou situací potýkají. S násilím se můžeme vypořádat pouze tak, že ho nebudeme bagatelizovat, ignorovat, považovat za něco, co se nás netýká. Proto se koná happening Bubnovačka. Účastí můžete dát jasně najevo, že násilí do života dětí nepatří.

Co je to Bubnovačka?

Bubnovačka je preventivní akce Centra LOCIKA, kterou upozorňuje na důležitost ochrany dětí před násilím v rodině. Připojením k happeningu symbolicky dáváme hlas týraným dětem. Ty jsou často pro společnost neviditelné. Tento rok se Bubnovačka koná 20. listopadu pod záštitou prezidenta Petra Pavla.

Proč se zapojit?

Za posledních 8 let zemřelo v rodinách na následky násilí 44 dětí, 799 jich mělo trvalé zdravotní následky a přes 15 tisíc potřebovalo péči psychologa. Tragickým případům není věnována dostatečná pozornost. Tresty za násilí na dětech bývají bagatelní, pomoc se k dětem a rodinám dostává pozdě či vůbec. Chybí informace, proškolení odborníci i vzdělávací programy pro rodiče.

Happening Bubnovačka na situaci reaguje a je určen pro nejširší veřejnost. Chceme, aby byly děti, neviditelné oběti násilí v rodině, vidět a slyšet. Dejte jim hlas. Staňte se součástí komunity, která říká NE násilí v rodině. Již tradičně se do Bubnovačky zapojují školy, firmy, organizace, instituce i jednotlivci z celé České republiky.

Jak se zapojit?

Bubnovačka se letos koná 20. listopadu, zabubnovat ve vaší firmě ale můžete kdykoliv se vám to bude hodit. Bubnovat může celá firma, vedení, nebo jeden tým. Každý jeden účastník se počítá. Samotnému bubnování by měla předcházet informace o tom, proč se bubnuje. Při bubnování stačí pořídit fotku nebo video. Tyto výstupy pak firma sdílí v den konání akce, tedy 20. listopadu. Ke sdílení je určena facebooková událost „Bubnuj, aby bylo děti lépe slyšet 2023“, zároveň je velmi vhodné, aby informace o zapojení prošla i firemními kanály (web, sociální sítě, intranet). Dejte najevo, že vaše firma se aktivně zapojuje do prevence násilí v rodině a že vám osudy dětí nejsou lhostejné. Případně je možné zaslat fotky a videa přímo koordinátorům akce na mail a ti výstupy zveřejní za vás.

Součástí zapojení může být i vytvoření zaměstnanecké sbírky. Vybraná částka bude použita na financování služeb pro děti ohrožené násilím v rodině. Více podrobností na webu.


Zdroj: Bubnujte, aby byl hlas dětí slyšet! Ticho děti před násilím neochrání. Centrum LOCIKA. Tisková zpráva

Související

Výstava „Silnější než HAE“ podpoří osvětu o vzácném onemocnění

Přejít na článek

Inspirujte se v modrých zónách díky novému e-booku od ProVeg Česko

Přejít na článek