Zásilkovna | NF Simony Kijonkové

Zásilkovna je ryze český franšízový logisticko-technologický projekt Simony Kijonkové, který vznikl v roce 2010. Od té doby se vypracoval mezi nejúspěšnější společnosti v Česku, které poskytují komplexní logistické služby pro internetové obchody. Zásilkovna je součástí 14 společností holdingu Packeta, který působí v 8 zemích a do 34 zemí doručuje. Holding řídí Simona Kijonková.

Zásilkovna provozuje také úspěšnou službu Mezi námi pro doručování zásilek mezi fyzickými osobami.

Holding Packeta má aktuálně více než 14 500 vlastních výdejních míst (v ČR je to téměř 9 000 VM), přes 130 000 partnerských výdejních míst a spolupracuje s 46 000 e-shopy. Obrat skupiny byl v roce 2021 4,9 miliardy korun, počet přepravených zásilek překonal 73,2 milionů kusů.

Nadační fond Simony Kijonkové (NFSK), zakladatelky Zásilkovny, oficiálně zahájil svou činnost v březnu 2022. Zaměřuje se na podporu (neziskových) organizací v rámci třech základních pilířů, kterými jsou: znevýhodněné děti, rodiče samoživitelé a technologie usnadňující život lidem v nouzi. Fond také reaguje na aktuální potřeby, jako tomu bylo například v souvislosti s válkou na Ukrajině, tornádem na Moravě nebo pandemií covidu. Za necelý první rok své činnosti fond podpořil přes 60 projektů celkovou částkou téměř 2,9 mil. Kč.

Více informací se dozvíte na www.zasilkovna.cz a www.nfsk.cz.