Zásilkovna

Zásilkovna je ryze český franšízový logisticko-technologický projekt zakladatelky Simony Kijonkové, který vznikl v roce 2010. Od té doby se vypracoval mezi nejúspěšnější společnosti v Česku, které poskytují komplexní logisticko-technologické služby pro internetové obchody. Zásilkovna je dnes součástí 14 společností holdingu Packeta, který působí v 8 zemích, do 34 zemí doručuje. Zásilkovna provozuje také úspěšnou službu Mezi námi pro doručování zásilek mezi fyzickými osobami. Vroce 2020 spustila Packeta Z-BOXy, ekologické automatické výdejní boxy. Obrat skupiny v roce 2022 byl 6,1 miliardy korun, počet přepravených zásilek 90 milionů kusů.

 

Závazek udržitelnosti

I když jsme červení, myslíme zeleně. V rámci našeho businessu se soustředíme na pečlivý výběr technologií, které mají pozitivní dopad na životní prostředí. Aktivně využíváme recyklované a znovupoužitelné materiály. Chceme být edukátorem trhu, který nové technologie zkouší (např. vodíkové dodávky), abychom pomohli k jejich rozšíření a odpilotovali je za ostatní. 

Udržitelnost a ekologie

Simona Kijonková

zakladatelka Zásilkovny

Strategie udržitelnosti

Vnímáme, že planeta nám začíná vracet, jak se k ní chováme. A proto považujeme za maximálně důležité přistupovat k ní v budoucnosti s respektem. Protože jsme to právě my, naše generace, kdo rozhoduje, v jakém světě budou žít další pokolení. Uvědomujeme si to, a proto se snažíme hledat zelené cesty. V rámci udržitelnosti máme stanoveno 5 pilířů:

  1. Zelená mobilita – využíváme elektroauta a plánujeme využít i auta na vodíkový pohon.
  2. Alternativní zdroje energie – na střeše naší centrály na Balabence máme fotovoltaiku, která nám dobíjí elektroauta v garáži. Naše Z-BOXy díky solárnímu panelu nepotřebují připojení do elektrické sítě.
  3. Nakládání s odpady – v kancelářích a na depech aktivně třídíme odpad, a to včetně kovu, skla a bioodpadu.
  4. Bezpečnost – v rámci bezpečnosti je pro nás důležitý well-being zaměstnanců a ergonomie pracovního místa a prostředí.
  5. Trvalé zlepšování – podporujeme projekty s pozitivním dopadem do ekologické, ekonomické a sociální oblasti. Máme svůj nadační fond na podporu charitativních projektů, využíváme plastokartonové krabice a naše kanceláře na pražské centrále jsou převážně vyrobeny a vybaveny z recyklovaných materiálů

 

 

kancelare-zasilkovna-recepce

krabice

Kdo má u nás udržitelnost na starosti

Petra Císařová

product manager pro udržitelnost a ESG

petra.cisarova@packeta.com

Moje cesta k udržitelnosti vedla skrze technologie a automotive, alternativní pohony, kombinované motory, a dále k elektroautům a vodíkům. Jsem přesvědčená, že technologie mají ve světě udržitelnosti své místo. Aby se udržitelnost dala posouvat, zlepšovat a aplikovat do denní praxe, musí mít konkrétní strategii. A proto vznikla strategie udržitelnosti v holdingu Packeta, abychom snížili naši uhlíkovou stopu a chovali se lépe k naší planetě. K udržitelnému chování vedeme i všechny zaměstnance, kteří se aktivně zapojují do třídění odpadu, sociálních projektů a workshopů na téma udržitelnost.

Naše projekty

Projekty