DEI Forum 2023: Jedinečná konference přinášející nejnovější trendy v oblasti DEI v lokálním kontextu

Ze světa členů

2. 10. 2023

Dne 9.10.2023 pořádá organizace OPIM a platforma D&I Shapers ve spolupráci s hotelem Andaz Prague již druhý ročník konference a přináší aktuální témata diverzity, férovosti a inkluze. Konference je určena profesionálům/kám z oblasti personálního řízení, HR, marketingu, L&D a rozvoje podnikání, kteří/é podporují a rozvíjejí diverzitu ve svých organizacích. Cílem konference je inspirovat další zaměstnavatele, že diverzita a inkluze jsou součástí zdravé firemní kultury, je to budoucnost trhu práce a je klíčové ji mít jako součást firemní DNA.

Jedinečná konference, která se uskuteční v unikátních prostorách hotelu Andaz v Praze, bude zahájena úvodní slovem, které pronese Matt Field, britský velvyslanec v České republice, který má k tématům diverzity, férovosti a inkluze velice blízko jak v osobní rovině, tak i v rámci svého profesionálního působení na Velvyslanectví Spojeného království Velké Británie a Severního Irska v Praze.

Konference se bude konat v anglickém jazyce (vyjma workshopu o tom, jak používat inkluzivní český jazyk) a představí témata „Dopad férovosti (equity) na organizace“ a „Umělá inteligence a diverzita“ formou přednášek i panelových diskuzí. V odpoledních hodinách se budou konat praktické workshopy se zaměřením na: Inkluzivní jazyk, DEI organizace založené na datech, 5 hlavních ukazatelů, že vaše DEI strategie funguje, Nebinární osoby na pracovišti, Algoritmické předsudky a etika.

„Při výběru témat panelových diskuzí i workshopů jsme akcentovali ty, které momentálně nejvíce rezonují v každodenní praxi firem, které diverzitu a inkluzi řeší více do hloubky, ale také jsme chtěli představit nejnovější trendy v DEI a podívat se na ně z různých perspektiv. I proto jsme při výběru hostů/tek a řečníků/nic dbali na rozmanitost a pozvali jsme zástupce/kyně výzkumu, byznysu, státní správy i neziskového sektoru,” říká Jana Tikalová, ředitelka organizace OPIM a spoluzakladatelka D&I Shapers.

Dopad férovosti na organizace

První z dvou hlavních témat konference bude prezentováno formou úvodních keynote prezentací, které přednesou Magdalena Wavle, ředitelka People & Property ve Vodafone a Kasper Jelsbech Knudsen, konzultant, výzkumník a školitel dánského Living Institute a zároveň člen představenstva v platformě D&I Shapers.

Následně téma do hloubky prozkoumá panelová diskuze ve složení: Renata Mrázová (Group Chief People Officer, FNZ Group), Tania le Moigne (Managing Director, Google CEE), Kasper Jelsbech Knudsen (Chief Consultant, Living Institute Denmark) a Petr Střelec (Site lead and Sr. Director R&D, Thermo Fisher Scientific). Diskuzi bude moderovat Jan Kotík (Diversity, Equity and Inclusion, Škoda Auto a.s.).

Umělá inteligence a diverzita

Umělá inteligence se v současnosti dostává do všech aspektů našeho života. Jaké jsou její příležitosti a naopak výzvy v oblasti diverzity a inkluze ve firmách? Na jakém principu fungují např. AI HR nástroje a jak zajistit, aby byly skutečně férové a nikoho neznevýhodňovaly? Na tyto otázky budeme hledat odpovědi v druhé části konference, kterou zahájí prezentace Senty Čermákové (CEO, Czechitas) s názvem DEI strategie akcelerované umělou inteligencí. V následné panelové diskuzi téma rozvedou více do hloubky Milena Jabůrková (Vice president, Confederation of CZ Industry for Digital Economy and Education), Jakub Mareček (Optimisation & Control Researcher, AI Centre, FEE CTU in Prague), a Václav Plevka (AI & Data Manager, Deloitte. Moderovat bude Senta Čermáková.

Ambicí konference DEI Forum je nejen přinášet aktuální témata diverzity, férovosti a inkluze s přihlédnutím k lokálnímu kontextu, ale prostřednictvím workshopů nabídnout i spoustu praktických informací a nástrojů k tomu, jak tato témata otevřít nebo aplikovat více do hloubky v každodenním životě na pracovišti. “Skvělá a inspirativní konference – plná zajímavých hostů, dobré energie, výborných diskuzí. Je spousty konferencí, kam dostanete pozvánku, ale s tímto eventem fakt neprohloupíte. Čas strávený na konferenci se víc než vyrovná přidané hodnotě z ní. Držím D&I Shapers place, ať i druhý ročník je TOP!” říká Jaroslav Kotal, vedoucí oddělení vzdělávání a rozvoje CZ/SK/GE/AU ve společnosti Plzeňský Prazdroj.

Vstupenky na konferenci je možné zakoupit na goout.net

Partneři konference jsou:

Generální partner: Hotel Andaz Prague

Mediální partner: Heroine

Platinoví partneři: Ataccama, Česká spořitelna

Stříbrní partneři: Plzeňský Prazdroj, Vodafone, Philip Morris, Tesco


Zdroj: DEI Forum 2023: Jedinečná konference přinášející nejnovější trendy v oblasti DEI v lokálním kontextu. OPIM. Tisková zpráva

Související

Pro výběrovou kávu a catering z lokálních surovin přijďte na KRAJ!

Přejít na článek

Ženy ve fotbale: Jaké překážky přeskakují, jaké příležitosti mají?

Přejít na článek