FandiMat, český projekt aplikace materiální pomoci, nominován na mezinárodní cenu sociálních inovací Sozial Marie

Ze světa členů

20. 3. 2024

Aplikace FandiMat, inovativní český projekt poskytující materiální pomoc, byl nominován na prestižní mezinárodní cenu sociálních inovací Sozial Marie. Dostal se tak mezi 34 nominovaných projektů za rok 2024, které přinášejí sociální inovace. Celkem porota důkladným výběrovým procesem prošla stovky přihlášených počinů z celé Evropy. FandiMat je jedním z pěti nominovaných projektů za Českou republiku.

FandiMat je ojedinělý projekt materiální pomoci, který propojuje lidi v nouzi i charitativní organizace s lidmi a firmami, které mohou materiální pomoc poskytnout. Materiální pomocí se rozumí věci nové nebo i z druhé ruky, které mohou ještě posloužit. Cílem FandiMatu je ulehčit všem možnost vzájemně si materiálně pomáhat. Aplikace podporuje udržitelnost a spojuje konkrétní poptávku a nabídku pomoci. Funguje na principu mapy, pomoc je konkrétní, transparentní a lokální. Poptávat nebo nabízet lze oblečení, boty, hračky, elektroniku, drogerii, nábytek a podobně.

Sozial Marie je ocenění, které uznává a podporuje sociální inovace, které mají pozitivní dopad na společnost a životní prostředí. Sociální inovace přinášejí řešení naléhavých společenských výzev. Dávají prostor novým přístupům, inovativním odpovědím, ukazují nové cesty. Reagují na nové sociální otázky nebo řeší již známý problém novými způsoby.

Cena pro sociální inovace je každoročně udílena 15 výjimečným projektům. První vyhlášení vítězů se konalo v roce 2005. Je tak nejstarší cenou pro sociální inovace v Evropě.


Zdroj: FandiMat, český projekt aplikace materiální pomoci, nominován na mezinárodní cenu sociálních inovací Sozial Marie. Fandi mámám. Tisková zpráva

Související

3000 přečtených knih pomůže dětem v nouzi. Začíná akce Čteme pro Kuře.

Přejít na článek

Extrémní sucho v Etiopii: nepršelo už dva a půl roku

Přejít na článek